У Чернігові стріляють. Ціляться в людей

15-річний юнак з раною від кулі на щоці потрапив до лікарні. Ще один хлопець та дві жінки відбулися незначними травмами. Інцидент стався у понеділок, 18 квітня.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption Міліція каже, що стріляли з пневматичної зброї

Стріляли з вікна?

Четверо мешканців одного зі "спальних районів" Чернігова стали мішенями для невідомого, який, як припускають, стріляв із вікна чи балкона одного з будинків. Все сталось миттєво - люди просто йшли по вулиці, аж раптом у них почали стріляти. Жертви навіть не встигли зорієнтуватись, звідки в них летіли маленькі кулі. Кажуть, навіть звуків пострілів не чули.

Натомість мешканці розташованих у тому районі будинків кажуть, що чули якісь дивні "хлопки".

Міліція припускає, що стріляли якраз із багатоповерхівки, проте не можуть визначити, з якого саме будинку. Перехожі, які випадково стали мішенями, отримали незначні поранення. Жінкам "снайпер" влучив у спину та ноги. Одному з підлітків куля лише подряпала лоба.

Таку зброю може купити будь-хто

Найбільше постраждав 15-річний юнак. У нього пошкоджена щока. Його одразу ж відвезли до лікарні. Хлопець не бажає ні з ким спілкуватись, не відповідає навіть на запитання міліції.

Image caption Таку кульку виявлено на місці стрілянини

Зброя, з якої стріляли, — пневматична. Вбити з неї не можна, запевняють правоохоронці.

З такої зброї зазвичай стріляють у тирі, пояснюють фахівці. Щоб її придбати, не потрібні спеціальні дозволи. Тож у міліції прогнозують, що відшукати стрілка буде складно. Його ніхто не бачив – ані на вулиці, ані у вікнах чи на балконах багатоповерхівок.

Окрім людей, від пострілів постраждала ще й автівка, припаркована неподалік. У машині розбито скло. Міліція порушила карну справу за фактом стрілянини по людях посеред білого дня в обласному місті.

Image caption Стрілянина порушила спокій спального району Чернігова

7 років за "розвагу"

Для Чернігова це вже не перший випадок. Щось подібне було раніше, але в іншому районі міста. Тоді теж невідомий стріляв у перехожих. Його вирахували за кілька днів. Виявилось, що чоловік таким чином розважався.

Українські закони кваліфікують такий вид правопорушення як "хуліганство". Можливе покарання, яке передбачає стаття 296 Кримінального кодексу України, - - позбавлення волі на термін до семи років.