Червоний прапор над майданом Незалежності

Червоний прапор
Image caption В Україні збираються підняти 9 травня червоний прапор

Верховна Рада України ухвалила закон про підняття 9 травня – в День перемоги – разом із державним українським прапором червоного прапора.

За відповідний закон проголосувало 260 депутатів.

Червоний прапор трактується в документі, ініціатором якого виступили комуністи, як символ перемоги радянського народу, його армії і флоту над фашистською Німеччиною у роки Великої Вітчизняної війни.

Член фракції КПУ Євген Царьков сказав, що прапор Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапора 150 Ідрицької стрілецької дивізії, який був встановлений в Берліні над Рейхстагом.

У відповідь на ініціативу більшості депутати від опозиційних БЮТ і НУНС підняли жовто-блакитний прапор поряд з трибуною, а представники провладних фракцій розгорнули червоний прапор з іншого боку трибуни.

Представники опозиції заявили, що цим законом будуть зневажені батьки, які були убиті більшовиками, які йшли під червоними прапорами. Це рішення, кажуть вони, сприятиме розколу у суспільстві.

Член фракції НУНС В’ячеслав Коваль сказав Бі-Бі-Сі, що червоний прапор на вулицях незалежної України - це виконання російського замовлення.

’’Це прямування російською дорогою. Це робиться, або за прямою вказівкою Кремля, або нинішня українська влада копіює те, що робить Москва. Це знущання над Україною, як державою. Ніхто не ставить під сумнів перемогу у минулій війні. Але не менш жахливою сторінкою історії була комуністична влада, яка знущалася над Україною,-’’ сказав В’ячеслав Коваль.

На думку депутата, в суспільстві виникає величезна напруженість і велика частина суспільства, вважає він, не сприйме рішення щодо підняття прапору неіснуючої держави.

Депутат вважає, що червоний прапор – це атрибут колишнього СРСР, або нової імперії, яку будує Росія за допомогою української влади. Пан Коваль твердить, що такий крок парламенту не сприятиме єднанню українського народу.