Пукач постане перед судом 28 квітня

Олексій Пукач Копирайт изображения UNIAN
Image caption Суд над вбивцею Гонгадзе генералом Пукачем має відбутися 28 квітня

28 квітня Печерський суд Києва розпочне попередній розгляд кримінальної справи за звинуваченнями екс-керівника служби зовнішнього спостереження МВС, генерала Олексія Пукача у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе 2000 року.

Як нагадують інформагенції, Генпрокуратура ще наприкінці березня затвердила обвинувачувальний висновок і передала його до суду. Було встановлено, що Пукач, виконуючи накази тодішнього міністра внутрішніх справ Юрія Кравченка, умисне вбив Гонгадзе.

Крім того Пукачу закидають те, що він дав протиправну вказівку знищити офіційні документи, в тому числі щодо незаконного зовнішнього спостереження за Гонгадзе, що створило перешкоди для слідства.

Минулого місяця Генпрокуратура порушила карну справу проти екс-президента Леоніда Кучми за обвинуваченням у причетності до вбивства Гонгадзе, в якій Пукач проходить як свідок.

Водночас експерти нагадують, що нинішній судовий розгляд щодо Пукача може перетворитися на фарс, адже ще раніше Генпрокуратура вилучила зі справи положення про замовний характер вбивства.

Юристи кажуть, що тим самим справа може бути з легкістю закрита і замовники залишаться непокарані.

Разом із тим базований у Нью-Йорку міжнародний Комітет із захисту журналістів наводить слова вже відстороненого від справи адвоката Пукача Олега Мусієнка, який каже, що генерал дав свідчення, в яких йшлося про причетність деяких колишніх вищих посадовців України, зокрема, екс-президента Леоніда Кучми, до вбивства Гонгадзе.

Луценко голодуватиме

Новий поворот з’явився у справі проти екс-міністра внутрішніх справ з уряду Юлії Тимошенко Юрія Луценка. Генпрокуратура подала клопотання, а суд затвердив продовження терміну утримання Луценка в СІЗО терміном до 5 місяців. Тобто - до 26 травня.

Сам екс-міністр заявив, що з 22 квітня він оголошує голодування.

Дружина Луценка Ірина заявила у четвер на засіданні суду, що у її чоловіка цукровий діабет і є підозра на ревматоїдний артрит, і ці хвороби, за її словами, дають право на звільнення Юрія Луценка.

Ірина також сказала, що слідчий не допускає до Юрія Луценка лікарів.

Опозиція ще раніше заявляла, що справи проти Луценка, а також інших урядовців уряду Тимошенко є політично вмотивованими і спрямовані не допустити представників опозиції до виборів - як парламентських, так і президентських.

Експерти кажуть, що серед опозиціонерів, проти яких порушені кримінальні справи, можуть опинитися і депутати від опозиційних фракцій – Юрій Гримчак і Андрій Парубій.

Останній заявив, що він очікує від Генпрокуратури подання до Верховної Ради щодо зняття з нього недоторканності найближчим часом у кримінальній справі, пов’язаній із подіями у парламенті під час ухвалення Харківських угод.

Опозиція вважає, що ці угоди, підписані рік тому назад між Україною і Росією, зокрема щодо продовження на 25 років перебування Чорноморського флоту Росії в Криму, завдали значної шкоди суверенітету України.

Новини на цю ж тему