Патріарх Кирил приїде до Києва і Чорнобиля

Патріарх Кирил
Image caption Патріарх Кирил має намір відвідати Чорнобиль

Глава Російської православної церкви, Патріарх Кирил має намір в найближчі дні відвідати Чорнобиль, де відслужить Пасхальний молебень у місцевому Свято-Іллінському храмі, а у Києві біля пам’ятника ліквідаторам катастрофи на ЧАЕС 25 років тому назад Патріарх відслужить заупокійну літію.

Предстоятель РПЦ також візьме участь у церемонії покладання вінків до Меморіалу загиблим в Чорнобилі.

Експерти відзначають, що навряд чи обійдеться без політичної складової візиту. Нагадуючи, що кожний приїзд Патріарха Кирила передбачає зустрічі з президентом Януковичем в різних форматах та іншими українськими чільниками.

Віктор Янукович за час свого президентства вже, як мінімум, чотири рази зустрічався з високим московським релігійним чільником. І практично жодного разу – з Патріархом Київським Філаретом.

Представник Київського патріархату Євстратій сказав Бі-Бі-Сі, що і на нинішні заходи у зв’язку з 25 річницею чорнобильської катастрофи за участі Патріарха Кирила представників його конфесії ніхто не запрошував.

Аналітики відзначають, що черговий приїзд глави Російської православної церкви може спровокувати суспільний неспокій. Нагадуючи про збільшення частоти таких візитів.

Патріарх Кирил минулого року брав участь в інавгурації Віктора Януковича, влітку відвідав з восьмиденним візитом кілька областей України, де він має абсолютну підтримку з боку віруючих, залишивши осторонь центральні і західні регіони, восени взяв участь у святкуванні дня народження голови УПЦ Московського патріархату Володимира. А після чорнобильських заходів у травні знову має намір приїхати до Донецька і Харкова.

В Українській греко-католицькій церкві негативно ставляться до так званого руського миру, який насаджується Російською православною церквою, що, на думку УГКЦ, є однією з цілей візитів Патріарха Кирила до України.

УГКЦ вважає, що і привілейоване ставлення президента Януковича лише до однієї конфесії – а саме УПЦ Московського патріархату – шкодить, як самій цій церкві, так і посилює вплив Московського патріархату на теренах України.

Предстоятель УПЦ Київського патріархату Філарет заявив, що в Україні робляться спроби реалізувати масштабний план щодо розвалу і знищенню Київського патріархату, кажучи, що цей план створений в Москві і запропонований Патріархом Кирилом і його прибічниками для реалізації в Україні.

Між тим президент Янукович на останній зустрічі з керівниками церков і релігійних організацій запевняв, що його політика спрямована на забезпечення рівних прав і можливостей для всіх конфесій.