"Велика п'ятниця" ГПУ для екс-урядовців

Генпрокурор Віктор Пшонка
Image caption У Генпрокуратурі Віктора Пшонки допитали низку опозиціонерів

У п’ятницю на допиті у Генпрокуратурі побувала низка колишніх урядовців Юлії Тимошенко і сама екс-прем'єр. На думку експертів, допити опозиціонерів стали головною ’’турботою’’ найвищих правоохоронних інстанцій.

Лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявила, що з нею не проводилися очні ставки з жодним колишнім її урядовцем, які сьогодні також були викликані на допит до Генеральної прокуратури. "Сьогодні не було ніяких очних ставок, сьогодні я знайомилася зі справою, а Григорія Немирю і Михайла Лівінського, інших представників нашої команди допитували по газовій справі", - сказала Юлія Тимошенко журналістам після відвідання Генеральної прокуратури України. Лідер партії "Батьківщина" зіронізувала, що такі численні допити представників її уряду пов’язані зі Страсною п’ятницею: "Пам’ятаєте, Понтій Пілат умивав руки… Я думаю, прокуратура таким чином теж вмиває руки, тому що їм треба якимось чином звітувати перед своїми господарями, тому що це навіть не керівництво, і тому їм треба кожен день доповідати, що наша політична команда тероризується, обвинувачення нові формулюються, допитуються люди, принижуються такими викликами до прокуратури".

Копирайт изображения nocredit
Image caption Юлія Тимошенко відбула Страсну п'ятницю в ГПУ

Одним із допитаних став екс-віце-прем’єр колишнього уряду, заступник голови партії ’’Батьківщина’’ Григорій Немиря. Він займався у команді Тимошенко міжнародними питаннями, а нині відстоює лінію опозиції за кордоном, зокрема, у міжнародних організаціях.

Представники влади неодноразово закидали пану Немирі, що саме з його подачі міжнародна спільнота формує бачення про Україну, як корумповану державу.

У перерві між допитами Григорій Немиря сказав журналістам, що слідчі Генпрокуратури відмовилися взяти до уваги експертизи європейських структур щодо газових угод, підписаних урядом Тимошенко у 2009 році, в рамках розслідування кримінальної справи проти екс-прем’єра.

’’Я надав документальні свідчення офіційних оцінок з боку Єврокомісії, голови Єврокомісії, комісара з питань енергетики, найавторитетніших міжнародних організацій щодо газових відносин, ганебної ролі ’’РосУкрЕнерго’’. Слідчий зауважив, що позиція Європи не є важливою для України і для цієї справи.’’

На думку пана Немирі, відмова слідчого взяти до уваги висновки європейських структур свідчить про політичну вмотивованість цієї кримінальні справи, порушеної проти Тимошенко.

Генпрокуратура закидає Юлії Тимошенко у перевищенні повноважень при укладанні газових контрактів з Росією у 2009 році і заподіянні збитків державі на суму більш як півтора мільярда гривень.

Напередодні виклику Григорія Немирі до Генпрокуратури у середу вдень співробітники СБУ, за повідомленням партії ’’Батьківщина’’, здійснили спробу увірватися до квартири пана екс-віце-прем’єра, де на той час перебували трирічна донька і його літня мати.

’’До квартири спробувала потрапити особа, яка представилася працівником департаменту контррозвідувального захисту економіки держави СБУ,’’- мовиться у повідомленні партії.

В оточенні Юлії Тимошенко заявили про неприпустимість спроб залякувати членів сімей опозиційних політиків і використання практики, яка несумісна з поняттями про демократію і права людини.

СБУ заперечує спроби увірватися до квартири пана Немирі.

Ще одним з допитаних у Генпрокуратурі був екс-міністр Кабінету міністрів в уряді Тимошенко Петро Крупко. Його допитували у справі газових контрактів з Росією.

На запитання журналістів, чому його викликали у цій справі, адже він не мав відношення до цих контрактів, пан Крупко сказав, що ’’допитують всіх, хто, на їх думку, може сказати, щось для них необхідне. Підстав допитувати мене ще про щось в контексті цієї справи немає.’’

У п’ятницю на допиті у Генпрокуратурі побував і колишній керівник апарату прем’єра Юлії Тимошенко Михайло Лівінський. Причини виклику не повідомляють. Але в лютому він вже побував у прокуратурі у справі про нецільове використання урядом Тимошенко коштів, отриманих від Японії у рамках Кіотського протоколу.

Представники влади відкидають політичне переслідування опозиції і кажуть, що всі, попри кольори прапорів, мають відповідати перед законом. Опозиція ж твердить про намір усунути її представників від участі у наступних виборах.

Між тим, попри зростаючу активність діяльності Генпрокуратури, з’явилися і певні ознаки можливих перемін в цьому правоохоронному органі. За словами представників Партії регіонів, президент Янукович доручив розробити реформу органів прокуратури, аби привести її до положень Конституції 1996 року.

Новини на цю ж тему