Україна згадує жертв чорнобильської аварії

Меморіал відселеним селам довкола ЧАЕС Копирайт изображения Reuters
Image caption Відселені села, як втрачені люди, - про них без сліз неможливо

Заходи на відзначення 25-х роковин аварії на ЧАЕС почалися в Україні ще минулого тижня, однак саме вшанування тих, хто загинув, рятуючи інших від "мирного атому", що вийшов з-під контролю, відбудуться 25-26 травня, тобто, в ті дні, коли 25 років тому вибухнув реактор.

Серед загальнодержавних жалобних заходів зокрема – нічне (з понеділка на вівторок) покладання квітів до Меморіального кургану героїв Чорнобиля на території церкви Святого Архангела Михаїла на проспекті Миру, 16 у Києві та поминальний молебень у пам'ять жертв Чорнобильської катастрофи.

Копирайт изображения Other
Image caption У Чорнобилі згадують трагедію

Повідомляється, що в тому заході візьме участь прем‘єр-міністр Микола Азаров, а панахиду проведе патріарх Московський Кирило, який цього понеділка прибуває в Україну з триденним візитом.

У вівторок голова Російської Православної Церкви планує відвідати єдиний у зоні відчуження діючий Свято-Іллінський храм у Чорнобилі та проведе там спочатку великодній молебень, а згодом – заупокійну службу біля пам‘ятника героям-ліквідаторам на Чорнобильській АЕС.

Президент Віктор Янукович відвідає у вівторок місто Чорнобиль і там долучиться до вшанування жертв чорнобильської катастрофи.

А прем‘єр-міністр Микола Азаров того дня відкриє на території МВС у Києві пам‘ятний знак на честь міліціонерів-учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС.

У Києві упродовж 25-26 квітня планують відкрити одразу кілька пам'ятних знаків на вшанування жертв атомної катастрофи (В Облонському та Подільському районах), сквер у Дарницькому районі, алею "Героїв Чорнобиля" у Святошинському (будуть встановлені бюсти пожежників –Героїв України та СРСР), а також – першу чергу меморіалу "Пам‘яті жертв Чорнобиля" на Троєщині – у спальному районі, започаткованому у 1986 році спеціально для переселенців з міста атомників Прип'яті та із зони відчуження.

Копирайт изображения Other
Image caption Аварія завдала найбільшої шкоди Україні й Білорусі

Той меморіал почали будувати менше, ніж 2 місяці тому, а відтак не встигають завершити його повністю. Споруджують його на місці геть зруйнованого часом, снігом, дощем та вітрами пам‘ятника-ровесника саркофага над зруйнованим енергоблоком ЧАЕС.

На державному телеканалі УТ-1 уночі з понеділка на вівторок триватиме спільний проект франко-німецького телеканалу ARTE та Першого Національного – "Чорнобиль. Історія без кінця".

Серед іншого у програмі - фільми "Європа і Чорнобиль" режисер Домініка Гро та "Чорнобиль назавжди" Алена де Аллі, а також ток-шоу на екологічну тему, в якому анонсують участь провідних світових фахівців у тій сфері.

Минулого тижня в Києві пройшла Донорська конференція, під час якої вдалося зібрати 550 із 740 мільйонів євро, необхідних для спорудження нового укриття над зруйнованим вибухом реактором. На ЧАЕС того тижня побував Генеральний секретар ООН Бан кі Мун.

Чорнобильська катастрофа вважається найбільшою за всю історію світової ядерної енергетики. Серед її наслідків - тисячі людських смертей та покалічених доль, а також значні економічні втрати, які Україна відчуває дотепер.

Новини на цю ж тему