До справи Тимошенко долучили Макаренка

Печерський районний суд Києві повернув до Генеральної прокуратури справу за обвинуваченням екс-голови Державної митної служби Анатолія Макаренка, колишнього першого заступника голови НАК "Нафтогаз України" Ігоря Діденка та інших осіб, які обвинувачуються у зловживанні службовим становищем щодо розтрати 11 млрд кубометрів природного газу, який належав компанії РосУкрЕнерго.

Копирайт изображения AFP
Image caption ГПУ розслідує законність угод Тимошенко з Росією підписаних 2009 року

Таким чином суд сьогодні задовольнив клопотання адвокатів вказаних осіб, які зауважували, що кримінальна справа, порушена проти їхніх клієнтів, повинна розглядатися в контексті з кримінальною справою, яку нещодавно Генпрокуратура порушила проти екс-прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко, обвинувачуючи її в неправомірності підписання газових угод в 2009 році.

Як зазначається у постанові суду, "вказані обставини, які зазначаються в клопотанні, підлягають задоволенню. Справа спрямовується до Генеральної прокуратури".

Водночас у постанові суду вказано, що органи прокуратури можуть оскаржити рішення в апеляційному порядку.

На початку розслідування справ Макаренка та Діденка екс-прем`єр-міністр Юлія Тимошенко неодноразово публічно заявляла, що колишній перший заступник голови НАК "Нафтогаз України" і екс-голова Державної митної служби в ситуації з розмитненням 11 мільярдів кубів газу, який Стокгольмський арбітраж визначив як власність РосУкрЕнерго, виконували її прямі розпорядження. "Я давала прямі команди на розмитнення цього газу, на підписання угод," - заявляла екс-прем`єр.

Сама Юлія Тимошенко заявила, що порушення нової кримінальної справи чинна влада використовуватиме для "виправдання своїх недержавницьких дій":

"Я думаю, Янукович такою справою готує собі ідеологічну базу для розмови з суспільством, інформаційну базу для тієї здачі національних інтересів, яка буде відбуватися в найближчі тижні або місяці. Здача національних інтересів буде виглядати приблизно так: "Ви бачите, що Тимошенко підписала таку газову угоду і тепер ми вимушені відмовитися від нашої європейської перспективи. Ми змушені відмовитися від зони вільної торгівлі з Європою, йти в Митний cоюз", а ще вони будуть "вимушені" здати "Нафтогаз". Саме тому зараз народилася ця кримінальна справа", - пояснила свою версію екс-прем'єр.

Ця карна справа - вже третя, порушена ГПУ проти екс-прем'єра.

Новини на цю ж тему