В ООН засуджують Сирію

Генеральний секретар ООН Бан Кі Мун засудив Сирію за застосування танків та бойових снарядів проти антиурядових протестувальників.

Копирайт изображения syria
Image caption Протестувальників не спиняють ані бойові набої, ані танки

Генсек Об'єднаних Націй каже, що сирійська влада має зобов'язання дотримуватися захисту прав людини.

Він закликав до незалежного розслідування нещодавніх убивств.

"Я глибоко засуджую насильства, що триває, стосовно мирних учасників демонстрацій, зокрема використання танків та бойових снарядів, якими вбили та поранили багатьох людей. Сирійська влада зобов'язана захищати мирне населення та поважати міжнародні права людини. Це і право на мирні зібрання, і свобода слова", - сказав генсек ООН.

Представник Сирії в ООН заявив, що його країна вже розпочала власне розслідування того, що відбувається.

За наказом президента Сирії Башара аль-Ассада у передмістя Дамаска ввели війська. Кореспондент агенції Ройтерз розповідає, що туди прибули білі автобуси із сотнями солдатів. У вівторок там розмістили більш як 2 тисячі людей.

Тривають сутички у місті Дераа, де протести розпочалися більше місяця тому. Одна з сирійських правозахисних організацій каже, що з понеділка у Дераа загинули 35 цивільних.

У Дераа вимкнені світло та вода, не працює зв'язок.

Велика Британія, Франція та Італія одними з останніх заявили, що Сирія має припинити застосування насильства проти мітингувальників.

Лондон обіцяє застосувати санкції проти Дамаска, якщо насильство триватиме.

Заяву з осудом Сирії обговорюють і в ООН, але кореспонденти кажуть, що досягнення згоди щодо каральних заходів - малоймовірне.

Родина Ассадів керує Сирією з 1970 року. Ассад-молодший залишив без змін авторитарну політичну систему, яку він успадкував у 2000 році від свого батька.

Українське міністерство закордонних справ рекомендує українцям відмовитися від поїздок до Сирії через погіршення там безпекової ситуації.

Про це сказав речник відомства Олександр Дикусаров.