Британська економіка зросла на 0,5%

Копирайт изображения Getty
Image caption Міністр фінансів Джордж Осборн

Британська економіка зросла на пів-відсотка за перший квартал 2011 року.

Відтак, вважають, що загроза подвійної рецесії не є такою гострою. Останній квартал минулого року засвідчив пів-відсотка падіння економіки.

Міністр фінансів Британії привітав повернення до економічного зростання, тоді як опозиційні лейбористи заявили, що економіка "захлинулася".

Міністр Джордж Осборн особливо привітав зростання промислового виробництва: "Те, що виробництво зростає особливо добрі новини, оскільки, ми мали таку незбалансовану економіку останні роки і виробництво відставало".

Міністр тіньового уряду лейбористів Ед Бол заявив, що було б помилкою вбачати у цих цифрах ознаки видужання економіки:

"Якщо Джордж Осборн вважає, що нульове зростання за останні шість місяців є ознакою відновлення економіки, то він ще більш відірваний від реальності ніж я побоювався".

Багато оглядачів сподівалися, що британська економіка засвідчить суттєве зростання з кінця 2010 року, але загалом економіка не засвідчила помітного зростання з минулого літа.

Цифри ВВП засвідчили, що сектор послуг, зокрема, готельний та ресторанний бізнес, поступово розвиваються, тоді як будівництво впало на майже 5%.

Низькі показники розвитку економіки імовірно затримають рішення Банку Англії підняти процентні ставки, попри те, що інфляція утримується на рівні 4%.

Новини на цю ж тему