Юрій Бойко не привіз нової ціни на газ

Міністр енергетики України Юрій Бойко у четвер побував у Москві на переговорах із головою "Газпрому" Олексієм Міллером.

Результатом чергової зустрічі стала домовленість про нову зустріч.

Image caption Юрій Бойко та Алєксєй Міллєр говорять про газ часто

"Сторони обговорили питання стратегічного партнерства та взаємовигідних двосторонніх відносин у газовій сфері", - повідомили у прес-службі українського міністра.

У міністерстві кажуть, що наступний раунд переговорів призначено на середину травня 2011 року. Йому передуватимуть додаткові консультацій на рівні робочих груп.

У законі про державний бюджет на 2011 рік сказано, що середня ціна природного газу, що імпортується, становитиме 269 дол. за тис. куб. м. Ту ціну Микола Азаров назвав згубною для української економіки.

Однак Міненерго України не виключає, що середньорічна ціна газу може перевищити 300 доларів.

Згідно з підписаними у січні 2009 року (за урядування Юлії Тимошенко) російсько-українськими газовими контрактами на період до 2020 року, ціна російського газу для України розраховується за формулою, що враховує зміну цін на мазут і газойль на світових ринках.

З початку 2009 року базова ціна у формулі визначена в розмірі 450 доларів.

Микола Азаров не раз заявляв про необхідність перегляду газових контрактів з Росією і зокрема формулу формування ціни на газ, який Україна купує в Росії.

До підписання газових угод у 2009 році Україна імпортувала газ з Росії за ціною 179 доларів за тисячу кубометрів.

Нещодавно генеральна прокуратура порушила кримінальну справу проти екс-керівника українського уряду Юлії Тимошенко, яка звинувачується у перевищенні службових повноважень, що, за висновками слідства, призвело до підписання невигідного для України газового контракту.

Нині прохання української влади знизити ціну на імпортоване російське паливо лунають на тлі заяв голови Газпрому Алєксєя Міллєра про те, що до осені російський газ може подорожчати для Європи до 500 доларів.

Переговори щодо зниження ціни на російський газ супроводжуються вимогами української опозиції скасувати харківські угоди, які подовжили перебування російського Чорноморського флоту в Криму в обмін на подешевшання газу для України. Попри попередні заяви уряду, що Україна, підписавши ті угоди, отримала знижку на 60 доларів, нинішні звернення до Газпрому про знижки дають підстави для сумнівів у тому, що дотепер ті знижки були.