Росія на місяць заборонить експорт бензину

Владімір Путін намагався стримати ціни на пальне Копирайт изображения AFP
Image caption Владімір Путін намагався стримати ціни на пальне

Росія, яка є одним з найбільших видобувників нафти, забороняє на один місяць експорт бензину після того, як у деяких регіонах країни закінчилось пальне.

Брак пального почав зростати від лютого на тлі намагань прем'єр-міністра Владіміра Путіна не збільшувати ціну на бензин в країні. Як наслідок, нафтові компанії почали піднімати ціни за кордоном.

Лише за перші 4 місяці експорт нафти залізницею зріс на 40% у порівнянні з тим самим періодом минулого року.

Росія є одним із найбільших екпортерів сирої нафти, але вона не спеціалізується на продажі нафтопродуктів. Ця заборона стосуватиметься лише експорту бензину.

Заборона триватиме лише один місяць - травень.

Ціни ростуть

Заступник міністра енергетики Росії Сергей Кудряшов наголосив, що заборона не зупинить зростання цін на бензин у Росії.

Він прогнозує, що у найближчій переспективі зростання становитиме близько 5%. Пан Кудряшов наголошує, що це пов'язано зі зростанням світових цін на пальне.

Така заява з'явилась після селекторної наради, де вирішували питання дефіциту пального.

Перебої з поставками особливо відчутні у Брянській, Бєлгородській, Мурманській областях, а також у Санкт-Петербурзі, Воронежі, Новосибірську та кількох інших містах.

Дефіцит та чутки про можливе підвищення ціни викликали ажіотажний попит на пальне, багато заправок спорожніли, на інших дозволяли лише по 20 літрів в один бак.

"Вважаю, що у травні ми повинні закрити потребу у нафтопродуктах за рахунок скорочення експорту. На сьогодні ми домовились, що нафтові компанії усі об'єми постачатимуть на внутрішній ринок", - наголосив пан Кудряшов.

Згодом у міністерстві уточнили, що мова йшла лише про бензин.