ГПУ: Тимошенко можуть взяти під варту

Юлія Тимошенко Копирайт изображения www.tymoshenko.ua
Image caption Юлія Тимошенко біля Генпрокуратури

У Генпрокуратурі кажуть, що останні дії екс-прем’єра Юлії Тимошенко щодо умисного затягування слідства, можуть спонукати до заміни запобіжного заходу на суворіший. Нині пані Тимошенко перебуває на підписці про невиїзд.

’’Якщо обраний запобіжний захід не забезпечує виконання процесуальних рішень, він може бути замінений на більш суворий,’’ – йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

У відомстві твердять, що екс-прем’єр у середу зірвала проведення слідчих дій, а у четвер прийшла до прокуратури без адвоката, сказавши, що без захисника вона в таких діях не братиме участь.

У четвер, як каже прокуратура, пані Тимошенко без дозволу слідчого покинула це відомство.

29 квітня її знову викликають до Генпрокуратури. Експерти припускають, що попередження про ймовірність зміни запобіжного заходу на більш суворий могло не випадково з’явитися саме у четвер. Перед наступним візитом екс-прем’єра до ГПУ.

Тим часом сама Юлія Тимошенко сумнівається, чи ризикне влада затримати її з огляду на підтримку, як вона сказала, з боку значної частини населення України, а також міжнародної спільноти.

В інтерв’ю ’’Фокусу’’ лідер ’’Батьківщини’’ сказала, що ’’вона б давно вже була заарештована за сфабрикованою справою, якби влада не боялася тієї частини українського народу, яка мене послідовно підтримує, і світового співтовариства, яке уважно стежить за подіями в Україні.’’

На думку Юлії Тимошенко, влада намагається організувати їй судимість, щоб не допустити до участі у парламентських виборах 2012 року.

Таку ж думку висловив і заступник голови партії ’’Батьківщина’’ Олександр Турчинов, який майже 5 годин у четвер провів у Генпрокуратурі, і був допитаний, як свідок, у справі Тимошенко. Пан Турчинов назвав цю справу сфабрикованою і сказав, що він звернув увагу слідчих на те, що навіть формулювання деяких питань виходять з політичних заяв Партії регіонів.

’’Мета всіх цих заходів – ізолювати Юлію Тимошенко від спілкування з людьми, адже їй, за словами Турчинова, заборонено пересуватися Україною.

Щодо неявки з Юлією Тимошенко її адвоката, пан Турчинов сказав, що захисники не витримують такого навантаження, яке нині пропонують екс-прем’єру.

Проти Тимошенко порушено три кримінальні справи – про нецільове використання коштів, отриманих Україною за Кіотським протоколом, про укладення газових контрактів з Росією 2009 року і про закупівлю медичних автівок для села під державні гарантії.

Новини на цю ж тему