Німеччина і Австрія відкриваються "євроновачкам"

Найбільше у німеччині бояться трудових мігрантів з Польщі Копирайт изображения AP
Image caption Найбільше у німеччині бояться трудових мігрантів з Польщі

Першого травня 2011 року громадяни восьми перважно східноєвропейських країн, які вступили у ЄС у 2004-му році, зможуть без будь-яких перешкод працювати та жити в Німеччині та Австрії.

Досі ринки праці у тих країнах були закриті для громадян Польщі, Чехії, Словаччини, Угорщини, Естонії, Латвії, Литви та Словенії.

У 2004 році країни ЄС домовились про семилітнє відстрочення відкриття своїх кордонів для нових членів ЄС, побоюючись напливу трудових мігрантів.

Не всі "старі члени" скористались цією можливістю. Наприклад, Велика Британія та Ірландія одразу відкрили свої кордони. Згідно із дослідженням у Британії, іммігранти зі Східної Європи від 2004-го року додали майже 5 мільярдів до британської економіки.

Німеччина та Австрія дозволяли працювати у себе легально лише зі спеціальними дозволами від роботодавців.

Згідно із попередніми оцінками, в Німеччину зі східноєвролрейських країн приїдуть від 400 тисяч до мільйона людей.

Як повідомляють, близько 40% німців вже побоюються, що нова хвиля "дешевої робочої сили" негативно вплине на їхні зарплати.

Як очікують, найбільше трудових мігрантів приїдуть із Польщі - сусіда Німеччини, де вже й так працює багато поляків.

Як продемонстрував досвід Великої Британії, точні прогнози стосовно хвилі трудових мігрантів зробити дуже важко. Уряд прогнозував, що в країну приїжджатимуть щорічно від 5 до 13 тисяч іммігрантів. Насправді ж щороку у Британію приїжджали 60 тисяч лише поляків.

Найновіших членів ЄС - Румунію та Болгарію, які вступили у 2008-му, - наразі "старі" члени ЄС не пускають на свої ринки праці, їм потрібні дозволи на роботу.