Болгарія та Румунія приєднуються до Шенгену

Комітет з громадянських свобод Європейського парламенту повідомив, що точна дата приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони буде названа до кінця 2011 року.

Image caption У Європейському парламенті голосуватимуть за приєднання Болгарії та Румунії до Шенгенської зони на початку червня

Європарламент наполягає, щоб офіційна Софія вжила додаткових заходів у зоні Болгарія-Туреччина-Греція, де може збільшитися потік міграції після вступу Болгарії до Шенгенської зони.

Після перевірок фахівці повідомили, що кордони Румунії і Болгарії відповідають необхідним стандартам.

"Деякі ділянки кордонів цих країн навіть краще підготовaні, ніж деякі країни, що вже перебувають у Шенгенській зоні", - твердить Карлос Коельйо, доповідач комітету з громадянських свобод Європарламенту.

За його словами, кордони Болгарії та Румунії "укомплектовані новим обладнанням і виглядають сучасно".

6-9 червня питання щодо вступу Болгарії та Румунії до Шенгену буде поставлене на голосування на пленарному засіданні Європарламенту.

Раніше повідомлялося, що Європейський Союз може внести зміни до Шенгенської угоди, зокрема, запровадити перевірки на кордонах в межах цієї зони. Подробиці читати тут.

Нині Шенгенська зона складається з 25-ти країн. Серед них члени Європейського Союзу: Австрія, Бельгія, Данія, Франція, Фінляндія, Німеччина, Греція, Італія, Люксембург, Нідерланди, Португалія, Іспанія, Швеція, Чехія, Естонія, Угорщина, Латвія, Литва, Мальта, Польща, Словаччина і Словенія. А також три країни, що не входять до ЄС – Норвегія, Ісландія і Швейцарія.