Анкара не задоволена візовою політикою ЄС

Хайнц Фішер і Абдулла Гюль Копирайт изображения Reuters
Image caption Хайнц Фішер і Абдулла Гюль на переговорах в Австрії

Президент Туреччини Абдулла Гюль сказав, що небажання ЄС розпочати переговори щодо візового режиму з Анкарою дискредитує, насамперед, Євросоюз, а не Туреччину.

За повідомленнями турецької агенції Анатолія, пан Гюль нагадав, що ЄС веде переговори у візовому питанні навіть із Росією та Україною, але не з Туреччиною. Пан Гюль сказав про це, промовляючи на прес-конференції у Відні разом з австрійським колегою Хайнцом Фішером.

Абдулла Гюль сказав, що турецька продукція може вільно рухатися всередині ЄС, тоді як турецькі громадяни не можуть цього робити, назвавши це разючим контрастом.

Абдулла Гюль твердить, що Анкара очікує від країн ЄС і їх представників подумати про це і ухвалити справедливе рішення.

Як повідомляє агентство Франс Пресс, турецький лідер закликав ЄС лібералізувати візовий режим для турецьких громадян. Президент нагадав, що Туреччина приєдналася до митного союзу ЄС 1995 року, але турецькі бізнесмени, за словами пана Гюля, досі зіштовхуються з труднощами в отриманні віз ЄС і не в змозі, приміром, брати участь у бізнес-ярмарках, аби продавати товари своїх компаній.

Агенція нагадує, що минулого листопада ЄС і Україна погодили ’’дорожню карту’’, в рамках якої Київ намагається добитися для своїх громадян права подорожувати до 27 націй ЄС без віз.