Португалія отримає фінансову допомогу ЄС

Виконувач обов'язків прем'єр-міністра Португалії Жозе Сократеш оголосив, що його країна домовилася з Європейським Союзом і Міжнародним валютним фондом про надання їй фінансової допомоги на вигідних для Лісабона умовах.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Жозе Сократеш змушений був звернутися по фінансову допомогу

Позика на загальну суму 78 млрд євро (116 млрд доларів) буде надана з фонду фінансової допомоги ЄС, щоби відвернути від Португалії загрозу дефолту.

За словами пана Сократеша, позика терміном на три роки є "гарною угодою, що захистить Португалію".

Делегації Європейської комісії, Європейського Центрального банку і МВФ вели переговори про надання фінансової допомоги Португалії впродовж минулих трьох тижнів.

Жозе Сократеш після досягнення домовленості виступив із телезверненням до співвітчизників, у якому сказав: "Я хочу оголосити португальському народу, що сьогодні (3 травня-ред.) уряд досяг угоду з представниками міжнародних організацій щодо програми фінансової допомоги нашій країні".

За словами виконувача обов'язків прем'єра, Португалії буде надано більше часу для скорочення дефіциту державного бюджету, ніж попередньо пропонувалося.

Цього року країна має реструктуризувати дефіцит бюджету до 5,9% ВВП. Наступного року цей показник має скласти 4,5%, а в 2013-му - 3%.

Раніше мова йшла про те, що вже цього року Португалія має скоротити дефіцит державного бюджету до 4,6% ВВП, наступного - до 3%, а в 2013 - до 2% ВВП.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Португалія - третя країна єврозони, якій потрібна фінансова допомога

Крайнім терміном для надходження фінансової допомоги Португалії є 15 червня, коли країна має сплатити приблизно 5 млрд євро боргових зобов'язань.

Португалія є третьою країною єврозони, що змушена звертатися по допомогу зі спеціально створеного фонду ЄС і МВФ. Раніше до такого кроку вдалися уряди Греції та Ірландії.

Жозе Сократеш пішов у відставку з посади прем'єр-міністра, коли парламент Португалії не підтримав пропонованих ним заходів скорочення витрат. Нові вибори скликано на 5 червня.

За словами оглядача Бі-Бі-Сі з питань економіки Роберта Пестона, існують побоювання, що Португалія - не остання країна зони євро, яка звертається по фінансову допомогу.

Новини на цю ж тему