В Туреччині обстріляли кортеж партії Ердогана

У Туреччині під час атаки на автобус із поліцейськими один правоохоронець загинув, двоє зазнали поранень.

Інцидент стався у місті Кастамону на півночі Туреччині, незавдовго після того, як в рамках передвиборчого туру там побував прем'єр-міністр Реджеп Таїп Ердоган.

Image caption Турецький прем'єр Ердоган звинувачує у нападі сепаратистів

На момент обстрілу керівник турецького уряду вже залишив місто на гелікоптері. Як передає агенція Reuters, напад стався на шляху, який пролягає через густозаліснені схили у причорноморському регіоні. Невідомі нападники кинули гранату в поліцейський транспорт, а потім бойовики відкрили по ньому вогонь.

Поки жодна із діючихї в Туреччині радикальних організацій не взяла на себе відповідальність за напад. Пан Ердоган звинуватив у атаці бойовиків-сепаратистів, висловлюючи підозру в бік Робітничої партії Курдистану:

"Це все, на що здатні ці зловмисники, терористи, сепаратисти - ті, хто усвідомлює, що вони не можуть нічого досягнути через виборчу урну", - заявив Реджеп Таїп Ердоган, перебуваючи вже в іншому місті.

Наразі він проводить кампанію на підтримку Партії справедливості та розвитку, яку очолює. 12 червня в Туреччині пройдуть чергові парламентські вибори. Згідно з опитуваннями, Ердоган і його сила можуть втретє поспіль прийти до влади.

У провінції Кастамону досі не траплялося терористичних нападів. Але бойовики Робітничої партії Курдистану минулого місяця атакували поліцейських в іншому регіоні, в результаті чого троє правоохоронців зазнали поранень.

Місяць тому міністерство внутрішніх справ Туреччини попереджало про можливе загострення ситуації в причорноморському регіоні у зв'язку з тим, що в лютому Робітнича партія Курдистану перервала перемир'я, яке тривало півроку. Конфлікт між нею та владою Туреччини триває з 1984 року, відколи почалися збройні сепаратистські виступи.