Нове дослідження: секс + кава = інсульт

Кава та секс збільшують ризик інсульту, повідомляють дослідники у Нідерландах.

Image caption Каву внесли в розряд "небезпечних" напоїв

Обстеження 250 пацієнтів показало, що є вісім основних факторів, які призводять до виливу крові у мозок.

У дослідженні, опублікованому в спеціалізованому журналі Stroke, ці фактори називають причиною підвищення кров'яного тиску, що в результаті може призвести до розриву судин.

Але британська Асоціації вивчення інсульту каже, що необхідні додаткові дослідження, щоб переконатися, на скільки ці фактори можуть вважатися безпосередніми причинами інсульту.

Більше ніж 150 тисяч людей у Британії щороку страждають від інсульту, і приблизно 29 тисяч потерпають саме від крововиливу в мозок.

Крововилив може виникнути, коли ослаблена внаслідок виснаження кровоносна судина, або як її називають аневризма, - лопається. І в результаті людина отримує пошкодження головного мозку або смерть.

Дослідники медичного факультету Утрехського університету за три роки обстежили 250 пацієнтів, щоб вивчити зв'язки і залежності у цій сфері.

Небезпечний кофеїн

Вони виявили, що більше ніж у 10% випадків, розриви аневризмів спричинило саме вживання кави.

Хоча кава підвищує ризик тільки на 70%, саме вона найчастіше стає причиною розриву судин, ніж інші фактори.

Миттєвий переляк підвищує ризик у 23 рази, але на нього випадає 2,7% випадків.

За словами Монік Влак, провідного спеціаліста групи, "усі ці фактори призводять до різкого підвищення кров'яного тиску, що, можливо, і є загальною причиною розриву аневризми".

Менше ризику

Автори дослідження констатують, що у 2% людей розвиваються аневризми судин головного мозку, і лише в небагатьох випадках вони розриваються.

Доктор Влак вважає, що "для пацієнтів з аневризмою судин зменшення споживання кофеїну або лікування пацієнтів, які страждають на діарею, проносним зменшує ризик субарахноїдального крововиливу".

Image caption Секс - один з факторів, які миттєво підвищують кров'яний тиск

Під час дослідження науковці також вивчали фактори які підвищують небезпеку розриву аневризми. Послаблює стінки судин підвищений кров'яний тиск, надлишкова вага, куріння і зменшення фізичної активності.

Доктор Шарлін Ахмед, з британської Асоціації вивчення інсульту прокоментувала висновки голландських вчених: "Різке підвищення кров'яного тиску може підвищити ризик розриву аневризми. Утім, надзвичайно складно визначити чи дійсно зазначені в цьому дослідженні фактори є безпосереньою причиною інсульту, оскільки у багатьох випадках це може бути збігом обставин".

За її словами, потрібні додаткові суттєві дослідження, щоб переконатися, що кожен з цих факторів справді може призвести безпосередньо до розриву аневризми.