Останнє поновлення: Субота, 7 травень, 2011 p., 15:03 GMT 18:03 за Києвом

У Севастополі з'явився Сталін

Громадська організація "Союз радянських офіцерів" встановила на одному з проспектів Севастополя білборд із портретом Йосифа Сталіна та розпочала цілодобову його охорону.

  • Білборд Сталіну в Севастополі відставні радянські офіцери профінансували із своїх пенсій
  • Як же йти до Сталіна без червоного прапора?
  • От тепер зовсім інша справа
  • На урочистості до білборда - із власним портретом Сталіна
  • Прапор знадобиться зовсім скоро - 9 травня

Портрет Сталіна у білому кітелі з трубкою в одній руці та з книгою "В.І. Ленін" у другій підписано відомим закликом воєнної доби: "Наша справа правильна. Перемога буде за нами!!!". Також до білборду була причеплена й копія прапора Перемоги.

В акції, яка окрім наклеювання білборда, включала й урочисті збори просто неба, взяли участь близько 40 одягнутих в офіцерську форму СРСР військових пенсіонерів.

"Дякуємо за те, що він зробив…"

Як пояснили офіцери-відставники, встановленням білборда вони вирішили подякувати Йосифу Сталіну "за те, що він зробив у передвоєні роки, за організацію перемоги СРСР над фашистською Німеччиною, а також за відновлення Радянського Союзу після війни".

Охорона буде цілодобовою, за графіком. Якщо буде якась провокація, думаю, відстоїмо білборд, на заклейку якого, до речі, ми скинулись пенсійними грошима. Ми не дозволимо "оунівцям" та "бандерівцям" осквернити цей портрет

Володимир Токалов, активіст "Союзу радянських офіцерів"

Учасники мітингу висловили обурення тим, що вони назвали "замовчуванням владою України імені Сталіна", та дійшли висновку, що "справи Сталіна та його добре ім’я ще відродяться".

"Встановивши на рекламному щиті портрет Йосифа Вісаріоновича Сталіна, ми хочемо показати свою найглибшу повагу до наших фронтовиків. Наша акція – знак пошани до тих, хто здобув перемогу у Великій вітчизняній війні. Також ми демонструємо, що не сприймаємо тотальну брехню щодо ролі Сталіна у здобутій перемозі радянським народом та Компартією на чолі із Сталіним", - сказав на мітингу біля білборду місцевий голова "Союзу радянських офіцерів", капітан 1 рангу у відставці Гумар Мінгазов.

"Оунівців" не допустять до Сталіна

Одразу по завершенні мітингу біля білборду з портретом Сталіна залишилась перша зміна охоронців – членів громадської організації.

"Охорона буде цілодобовою, за графіком. Зброї в нас нема. Сподіваємось на власні сили та на здоров’я. Якщо буде якась провокація, думаю, відстоїмо білборд, на заклейку якого, до речі, ми скинулись пенсійними грошима. Ми не дозволимо "оунівцям" та "бандерівцям" осквернити цей портрет. Ми сподіваємось, що за кілька років на кожній вулиці нашого міста буде стояти Сталін, Жуков та інші воєначальники", - сказав Бі-Бі-Сі член "Союзу радянських офіцерів" Володимир Токалов.

На момент завершення акції провокацій та безпорядків зафіксовано не було.

Корисні посилання в інтернеті

BBC © 2014 Бі-Бі-Сі не несе відповідальності за зміст інших сайтів

Цю сторінку краще видно в останній версії браузера з активованою функцією CSS