ГПУ: Луценка цілодобово контролюватимуть

Екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка перевели до медичної частини Лук’янівського СІЗО. Там він перебуватиме під цілодобовим наглядом лікарів, повідомляє Генпрокуратура.

Копирайт изображения UNIAN
Image caption За Юрієм Луценком тепер цілодобово наглядатимуть лікарі

Його перевели після сьогоднішнього обстеження гастроентерологів та кардіологів. Саме вони порекомендували перевести його під нагляд лікарів. У повідомленні ГПУ йдеться про те, що стан здоров'я пана Луценка задовільний:

"На сьогодні його загальний стан здоров’я задовільний. Застосування заходів примусового годування він не потребує. З метою забезпечення цілодобового медичного контролю Юрій Луценко за згодою залишається в медичній частині СІЗО".

Хронологія голодування

21 квітня колишній міністр внутрішніх справ Юрій Луценко оголосив про початок з 22 квітня голодування на знак протесту проти рішення Апеляційного суду про продовження терміну утримання його під вартою.

Водночас у суді заявили, що адвокати пана Луценка навмисно зволікають з ознайомлення з матеріалами справи.

28 квітня начальник Лук‘янівського СІЗО Ігор Шейкін заявив, що екс-міністр не передавав офіційного повідомлення про початок голодування.

Державна пенітенціарної служби, якій підпорядкований СІЗО, також повідомляла, що Юрій Луценко "від їжі не відмовлявся, і продовжує приймати її нарівні з рештою підслідних".

29 квітня Генеральна прокуратура спростувала інформацію про те, що Юрій Луценко голодує в СІЗО.

5 травня колишній міністр у заяві на ім`я генерального прокурора України Віктора Пшонки попередив, що чинитиме опір примусовому годуванню, навіть якщо співробітникам СІЗО доведеться для виконання цієї процедури застосовувати силу.

7 травня дружина екс-міністра внутрішніх справ повідомила, що стан здоров’я її чоловіка залишався незмінно важким.

Дружина вимагає незалежного обстеження

Після заяви ГПУ Ірина Луценко, дружина екс-міністра внутрішніх справ заявила, що вимагатиме незалежного обстеження свого чоловіка у цивільній лікарні.

Жінка не вірить, що стан здоров’я її чоловіка стабільний, оскільки триває вже 17-й день голодування і 4-й день повної відмови від вживання їжі, "суміші для голодуючих", а також крапельниць із вітамінами для підтримування організму.

У СІЗО пані Луценко ще раз підтвердили, що до адміністрації досі не надійшла відповідь від Генпрокуратури про дозвіл на застосування засобів для примусового годування, повідомляє прес-служба "Народної самооборони".

Крім того, представники СІЗО відмовилися надати Ірині Луценко результати медогляду її чоловіка, який буцімто був проведений у п’ятницю незалежними цивільними лікарями. Також не були названі прізвища лікарів, які робили медогляд:

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Юрій Луценко з дружиною, перед початком судового засідання у грудні 2010 року

"Причина відмови – заборона з боку Генпрокуратури видати мені на руки ці документи, а також публічно озвучити прізвища лікарів".

За словами пані Луценко, ця відмова змушує її сумніватися у проведеному медобстеженні:

"Відмова з боку СІЗО видати мені результати медобстеження змушує мене робити висновок про те, чи справді було проведене медичне обстеження мого чоловіка, чи справжні лікарі були в той день присутні у СІЗО, а також я ставлю під сумнів всі заяви Генпрокуратури про стабільний стан здоров’я мого чоловіка", - наголосила Ірина Луценко.

Новини на цю ж тему