Японія закриває ще одну АЕС

Енергетична криза в Японії
Image caption Майже 26 000 людей загинули або вважаються зниклими без вісти після руйнівного землетрусу та цунамі в Японії. Тисячі людей досі перебувають у притулках

Японська енергетична компанія "Chubu Electric" погодилася згорнути діяльність своєї атомної електростанції Хамаока у відповідності до запиту уряду на тлі побоювань щодо безпеки.

Раніше прем'єр-міністр Японії Наото Кан звернувся до компанії після візиту існпекторів, які прийшли до висновку, що електростанція може бути вразливою у випадку сильного землетрусу, і це становить небезпеку.

Компанія "Chubu Electric" заявила, що всі три реактори на Хамаока будуть закриті, доки фахівці не переконаються, що вжито адекватних заходів безпеки.

"Сьогодні на засіданні Ради директорів ми вирішили призупинити роботу реакторів номер чотири і п'ять на атомній електростанції Хамаока, а також додатково відкласти раніше запланований запуск реактора номер три", - заявив президент "Chubu Electric" Акіхіса Мізуно.

Електростанція Хамаока міститься у 200 кілометрах від Токіо в активній сейсмологічній зоні. Ймовірність землетрусу потужністю 8 чи більше балів впродовж найближчих 30 років становить, за прогнозами уряду, 87%.

Японія закликає до запровадження жорсткіших заходів безпеки після землетрусу і цунамі 11 березня, що призвели до пошкодження атомної електростанції Фукушіма, де досі не вдалося зупинити витік радіації.

АЕС Хамаока забезпечує електроенергією половину з вісімнадцяти заводів компанії "Тойота" у Японії, а також усі чотири заводи для автомобілів та мотоциклів "Сузукі".

"Зупинивши АЕС Хамаока, ми спричиняємо значні короткострокові проблеми не лише для тих, хто мешкає поблизу станції, але і для багатьох інших, в тому числі наших клієнтів і акціонерів", - твердить Акіхіса Мізуно.

Компанія "Chubu Electric" заявляє, що відновить роботу атомної електростанції після запровадження нових заходів безпеки, затверджених урядом.

Уряд Японії перебуває під тиском з вимогою переглянути енергетичну політику, ключовою частиною якої є використання енергії атому.

Майже 26 000 людей загинули або вважаються зниклими без вісти після руйнівного землетрусу та цунамі, що призвели до найбільшої у світі ядерної кризи після Чорнобильської катасрофи у 1986 році.