Прем’єр Пакистану: бін Ладена сюди не просили

Осама бін Ладен Копирайт изображения nocredit
Image caption США оприлюднили відео бін Ладена, знайдене в будинку в Абботтабаді

Прем’єр-міністр Пакистану Юсуф Раза Ґілані виголосив у парламенті заяву про рейд американських сил минулого тижня, в результаті якого вбили Осаму бін Ладена.

Він сказав, що важливо відокремити факти від вигадок. Прем'єр зауважив, що Пакистан не є батьківщиною бін Ладена, і його туди не запрошували. А також, що Пакистан не дозволить нікому використовувати свою територію для тероризму.

Звернення відбувається на тлі обговорення того, як бін Ладен міг непомітно жити у місті Абботтабад.

Копирайт изображения AP
Image caption Прем'єр Пакистану Ґілані промовляє на тлі запитань про мережу підтримки бін Ладена

У неділю президент Обама закликав Пакистан розслідувати мережу підтримки, яка забезпечувала бін Ладена, хоча президент зауважив, що він не має доказів того, що лідеру Аль-Кайди допомагали наближені до уряду в Ісламабаді.

Барак Обама сказав, що бін Ладен повинен був мати мережу підтримки, і це потрібно розслідувати.

Президент Обама назвав рейд найдовшими 40 хвилинами в своєму житті, і сказав, що він наказав його проводити, попри те, що американці не були певні, що бін Ладен був там.

Пан Обама в інтерв’ю каналу CBS сказав, що уряд в Ісламабаді повинен з’ясувати, чи були посадовці, які знали, де ховається бін Ладен.

Копирайт изображения AFP
Image caption бін Ладен жив неподалік Ісламабада і військової академії Пакистану

Представник адміністрації Обами сказав, що США хочуть поговорити з вдовами бін Ладена, яких утримує Пакистан.

Пакистан заперечує, що влада знала про те, що бін Ладен переховувався в Абботтабаді.

Радник США з питань національної безпеки Том Донілон сказав телеканалу NBC, що Ісламабад повинен з’ясувати, як бін Ладен жив упродовж 6 років неподалік столиці і поруч з військовою академією.

Як каже кореспондентка Бі-Бі-Сі у Вашингтоні, заява Барака Обами була виваженою і дипломатичною. Він був обережним, аби не звинуватили Пакистан у тому, що він надавав прихисток бін Ладену, але він визнав важливість того, аби запитати про те, чи мав бін Ладен підтримку в уряді Пакистану.

Пакистан відіграє важливу роль у війні під проводом США в Афганістані.

Надто значний тиск на Пакистан може завдати шкоди цим стосункам. Як каже наша кореспондентка, США намагаються цього уникнути.