Тренер французької збірної - не расист

Лоран Блан - не расист
Image caption Тренера національної збірної Франції з футболу захищає уряд

Розслідування французького уряду показало, що тренер національної збірної Франції з футболу Лоран Блан не мав планів расової дискримінації щодо футболістів.

Міністр спорту Франції Шанталь Жуанно заявила, що немає жодних доказів порушення закону з боку тренера французької збірної, коли він обговорював можливість запровадження квот на чорношкірих і гравців арабського походження для французької молодіжної збірної з футболу.

Сам Лоран Блан говорить, що його слова були вирвані з контексту. Він твердить, що обговорював з колегами, як запобігти тому, що гравці тренуються у Франції, а потім виїжджають до інших країн.

Шанталь Жуанно також повідомила, що майбутнє технічного директора Франсуа Блакара буде вирішено французькою Федерацією футболу, яка теж проводила своє окреме розслідування справи щодо цього питання і має повідомити результати найближчим часом.

Франсуа Блакара відсторонили від обов'язків після витоку інформації про можливий расистський підхід до гравців.

Справа про можливий расизм у Французькій Федерації Футболу поставила у незручне становище Лорана Блана, якого призначили тренувати національну збірну після її невдалого виступу на чемпіонаті світу з футболу минулого року.

Веб-сайт Mediapart, що займається журналістськими розслідуваннями, повідомляв, що Франсуа Блакар пропонував таємно обмежити кількість чорношкірих вихідців з Північної Африки до 30% у регіональних центрах тренування молодіжних команд, зокрема у Clairefontaine.

Журналісти також твердять, що Лоран Блан погодився із цією пропозицією і сказав, що треба підтримувати гравців "нашої культури, нашої історії".

Також Лоран Блан і Франсуа Блакар обговорювали зі своїми іншими двома колегами, як запобігти тому, що часто молоді гравці з подвійним громадянством тренуються у Франції, а потім вирішують повертатися до своїх країн.

Однак Шанталь Жуанно твердить, що ці заяви не говорять про те, що тут мала місце дискримінація.

"Лоран Блан вперше був на зустрічі такого типу. У нього не було жодного проекту або чітко висловленої думки. Немає жодних підстав припускати, що Лоран Блан вдався до дискримінації".

Міністр спорту Франції говорить, що ця розмова була нечітка, і жодна з цих ідей не була втілена, відповідно немає причин розпочинати судовий розгляд цього питання.