Губернатор: у Львові все спокійно

Голова Львівської обласної державної адміністрації Михайло Цимбалюк каже, що всі офіційні заходи з відзнечення Дня Перемоги відбувалися спокійно.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Губернатор Львівщини назвав таке святкування "спокійним"

Водночас, за повідомленням представників політичної партії "Свобода", пан Цимбалюк написав заяву про відставку.

Тим часом міліція повідомляє про затримання особи, яка вчинила стрілянину під час святкових заходів у Львові.

"Всі офіційні заходи з нагоди відзначення 66-ї річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років у Львівській області відбулися спокійно. Хочу подякувати мешканцям міста, області, гостям Львівщини, які достойно відзначили цей день," - йдеться у заяві пана Цимбалюка.

Губернатор також твердить, що звернувся до правоохоронних органів щодо тих "інцидентів", які сталися під час святкування Дня Перемоги.

9 травня після офіційних заходів на погорбі Слави та Марсового поля відбулися сутички між представниками патріотичних сил та представниками КПУ, партії "Родина", "Русское единство" та ветеранами. При цьому один із прихильників партії "Свобода" отримав вогнепальне поранення. Читати подробиці:

Тим часом у обласній міліції повідомляють, що вже затримали особу, яка вчинила стрілянину під час сутичок, якими завершилося святкування Дня Перемоги у Львові.

Начальник центру громадських зв’язків Головного управління МВС України у Львівській області Денис Харчук заявив, що "це місцевий житель, який знаходиться у лікарні, оскільки у сутичках він також отримав поранення".

У лікарні також перебуває і поранений у ногу помічник депутата Львівської міськради Олег Ковпак.

Представники "Свободи" звинувачують у провокуванні сутичок представників Партії регіонів, тоді як "регіонали" поширили заяву, у якій провина за сутички під час святкування Дня Перемоги у Львіві, зокрема, і травми не тільки серед учасників цих сутичок, але й журналістів, які висвітлювали ці події, покладається на "партіотичні" сили, передусім, "Свободу".

На думку ж експертів, події у Львові 9 травня є до певної міри показником незрілості "Свободи" - політичної сили, якій на нещодавніх місцевих виборах віддали свої голоси більшість львів‘ян.

"На жаль, ті, хто прийшли до влади у Львові, більшість яких становить "Свобода", до рівня влади ще не доросли. Влада не діє вуличними методами і не працює на вулицях", - сказав в ефірі 5 телеканалу львівський політолог Ігор Марков.

На думку експерта, політична сила, яка має владу в місті, повинна діяти суто інституційно і забезпечувати порядок під час масових заходів.