Лівійські повстанці захопили аеропорт

Сотні повстанців святкують перемогу на вулицях Місурати після того, як сили, лояльні до полковника Каддафі, залишили місто. Свідки говорять, що проурядові сили втекли і підпалили за собою танки.

Image caption Бої у місті Місурата між повстанцями та силами полковника Каддафі тривали кілька тижнів

Війська Каддафі перебували у Місураті кілька тижнів. Після початку повстання у Лівії порт міста Місурата став життєво важливим для евакуації поранених та постачання цивільному населенню всього необхідного.

Тим часом повідомляється про вибухи у столиці Тріполі. Літаки Північно-Атлантичного альянсу вже здійснили 6 000 місій у Лівії після того, як НАТО взяло на себе командування військовою операцією в кінці березня.

Авіаудари дпомогли захистити повстанців у їхніх опорних пунктах у східній Лівії. Однак оглядачі твердять, що досі залишається невідомим, наскільки сили полковника Каддафі втратили контроль над західною частиною країни.

Свідки кажуть, що всю минулу ніч були сутички в ареопорту міста Місурата між повстанцями і проурядовими силами.

Досі невідомо, скільки людей загинуло і отримало поранення. Повідомляється, що тіла військових полковника Каддафі лежать на вулицях міста, але водночас відомо про десятки поранених у загонах повстанців.

Повстанці твердять, що захопили 40 систем залпового вогню "Град" у проурядових військових.

Місурата - це третє за величиною місто у Лівії і це єдиний великий опорний пункт повстанців на заході країни.

Новини на цю ж тему