До Луценка в лікарні нікого не пускають

Депутати Верховної Ради Юрій Гримчак, Тарас Стецьків та Володимир Філенко вимагають, аби слідчий Генеральної прокуратури надав Ірині Луценко дозвіл на побачення з чоловіком, який перебуває в лікарні швидкої допомоги під охороною.

Копирайт изображения Reuters (audio)
Image caption Від тюрми не варто зарікатися навіть екс-міністрам внутрішніх справ

Прес-служба очолюваної Юрієм Луценком партії "Народна самооборона" повідомляє, посилаючись на одного із керівників лікарні, що стан здоров'я Юрія Луценка аж ніяк не “задовільний”, як про це повідомляла Генпрокуратура з посиланням на лікарню. Він також додав, що лікарі ще не отримали всіх результатів аналізів.

У середу депутати Верховної Ради намагались потрапити до палати, де перебуває Юрій Луценко, але охорона не пропустила їх. Так само, як і дружину екс-міністра та журналістів.

Лідер “Народної самооборони” потрапив до лікарні 10 травня, на 20-й день його голодування на знак протесту проти незаконного, на його думку, утримання за ґратами.

За повідомленнями родичів та адвоката екс-міністра внутрішніх справ, Юрія Луценка було доправлено із Лук’янівського СІЗО до київської міської лікарні швидкої допомоги.

Брат екс-міністра Сергій Луценко повідомив, що рідні дізналися про переведення Юрія Луценка до звичайної лікарні ввечері вівторка, хоча їх і не повідомили про причини госпіталізації. Згодом цю інформацію підтвердив і адвокат Ігор Фомін, зауваживши, що і йому не вдалося дізнатися про причини переведення Юрія Луценка із СІЗО до лікарні. Дружина Юрія Луценка повідомляла, що голодування вкрай негативно відбилося на здоров’ї її чоловіка, який, за її словами, втратив 20 кілограмів, а також у нього почалися проблеми із серцем та нирками.

Тим часом у Генпрокуратурі повідомляють, що стан здоров’я екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка на ранок середи "задовільний".

"За повідомленням працівника прокуратури Києва, який безпосередньо здійснює нагляд за додержанням законів у Київському слідчому ізоляторі, стан здоров’я Луценка на ранок середи задовільний. Тахікардії немає, артеріальний тиск 110/70, ацетон слабопозитивний", - йдеться у повідомленні Генпрокуратури.

Крім того, за даними прокуратури, задоволено прохання Луценка щодо доставляння йому в палату телевізора та книг.

Видання "Коммерсантъ" також пише із посиланням на чергового лікаря лікарні швидкої, що Юрій Луценко потребує принаймні тиждень для лікування. Він також повідомив, що ця лікарня має спеціальні палати для затриманих - із гратами на вікнах.

Наприкінці квітня пан Луценко, проти якого порушено карну справу за звинуваченнями у зловживанні службовим становищем, оголосив голодування, перебуваючи у слідчому ізоляторі. Своє рішення він пояснив протестом проти рішення апеляційного суду, який подовжив його перебування під вартою. І ув’язнення екс-міністра до СІЗО, і подовження його утримання там у суді аргументували тим, що він "зволікає із ознайомленням із матеріалами карної справи".

По тому, як стан здоров’я Юрія Луценка почав погіршуватися, слідчий генеральної прокуратури, який веде справу екс-міністра, дозволив проведення медичного обстеження пана Луценка у цивільному медичному стаціонарі.

У вівторок до Генпрокурора Віктора Пшонки також звернулася уповноважена з прав людини Ніна Карпачова, яка просить розглянути можливість зміни запобіжного заходу щодо Юрія Луценка, та звільнити його на підписку про невиїзд до початку судового розгляду його справи. Зокрема, омбудсмен звертає увагу на те, що причина, через яку пана Луценка було вирішено взяти під варту та помістити до СІЗО, - повільне ознайомлення із матеріалами справи, - вже усунуто, адже екс-міністр вже завершив ознайомлення із цими матеріалами ще 20 квітня.

Тим часом Верховна Рада не підтримала пропозицію від депутатів із фракції БЮТ, аби заслухати інформацію щодо стану здоров’я Юрія Луценка від Генпрокурора Віктор Пшонки та омбудсмена Ніни Карпачової.