Київ звинувачує Москву в антиукраїнській кампанії

МЗС України заявляє, що реакція російської сторони на події 9 травня у Львові свідчить, що "інструменти з арсеналу антиукраїнських кампаній минулого не забуті".

Image caption Дипломати України та Росії обмінялися думками з приводу подій 9 травня у Львові

Так українське дипломатичне відомство відреагувало на заяви російських дипломатів з приводу сутичок під час святкування Дня Перемоги у Львові. Зокрема, на висловлені раніше офіційним представником МЗС Росії Олександром Лукашевичем сподівання, що українська влада знайде винних у подіях 9 травня та притягне їх до відповідальності:

"Із обуренням вимушені констатувати, що за фактичного невтручання влади у співробітників російського генерального консульства у Львові оскаженілими молодиками було відібрано та розтрощено вінок зі стрічкою, на якій були кольори російського національного прапору, що мав бути покладений до пам’ятника радянського воїна на Пагорбі Слави".

Міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко, перебуваючи у Туреччині, закликав не робити однобічних висновків про події 9 травня у Львові.

Згодом український МЗС оприлюднив і офіційну заяву, де йдеться про те, що в Україні розуміють, чому тема Дня Перемоги є особливо чутливою для Росії, але закликають до більшої толерантності в оцінках подій в іншій країні, нагадуючи, що і в Росії мали місце такі неоднозначні події як сутички між представниками різних радикальних груп на Манежній площі у Москві. Читати тут:

"Прикро, що в обох країнах є політики, які ще в попередні роки звикли заробляти політичний капітал на провокуванні напруження у двосторонніх відносинах. Наш спільний обов’язок зараз - не дозволити їм знову вийти у центр політичної арени. На жаль, реакція російської сторони на львівські події показує, що інструменти з арсеналу антиукраїнських кампаній минулого не були викинуті на звалище історії", - йдеться у заяві МЗС України.

Напередодні президент України Віктор Янукович запропонував Генеральному прокурору створити комісію для вивчення подій 9 травня у Львові, аби дати їм правову оцінку.

У відповідному дорученні президента йдеться про те, що до складу цієї комісії, крім представників Генпрокуратури мають бути залучені фахівці СБУ та МВС.

Раніше дати правову оцінку сутичкам під час святкування Дня Перемоги у Львові вже закликав губернатор області Михайло Цимбалюк. Подробиці тут:

Радник українського президента Ганна Герман в інтерв’ю 5 телеканалу заявила, що у подіях 9 травня у Львові винні політичні сили як лівого, так і правого спрямування, метою яких було підвищити свої рейтинги.

"І ультраліві, і ультраправі, які брали участь у тих провокаціях, що були влаштовані у Львові заради підвищення політичного рейтингу - це політичний відстій. Винні обидві сторони - це політичні маргінали", - заявила пані Герман.

Радник президента також твердить, що Віктор Янукович, який так і не підписав ухвалений депутатами закон про використання червоного прапора під час святкування Дня Перемоги, зробить це лише після того, як свої висновки йому нададуть фахівці з конституційного права.

Натомість у опозиційній "Батьківщині" персональну провину за події у Львові покладають на президента Віктора Януковича - лідера політичної сили, що ухвалила закон про використання червоного прапору під час святкування Дня Перемоги:

"Не Тимошенко, а Партія регіонів імені Януковича порушила спокійну та толерантну підготовку країни до Дня Перемоги безвідповідальним законом про червоні прапори. Не Тимошенко, а підпорядкована Януковичу міліція організувала зелений коридор провокаторам із радикальних проросійських організацій, які не приховували своєї мети організувати безлад у Львові. Саме Янукович став першим із чотирьох українських президентів, за правління якого 9 травня перетворилося у день насильсьва та розколу країни," - йдеться у заяві "Батьківщини".

У заяві також йдеться про те, що і ухвалення парламентом закону про червоний прапор, і сутички у Львові та їх широке обговорення мають на меті відвернути увагу суспільсьва від нагальних економічних проблем - зростання цін, комунальних тарифів та безробіття.

А от мер Львова Андрій Садовий покладає відповідальність за сутички у місті на правоохоронні органи, і вважає, що ці сутички були спланованими:

"Чому представники російських фашистів розгорнули прапор на Пагорбі слави? Чому їм дозволили приїхати туди на автобусах? Чому правоохоронні органи мали пасивну позиію? Це є непрофесіоналізм чи свідоме підігрування провокаторам? Чому міліція била кийками львів’ян, а провокаторів захищала? Це були спеціально сплановані речі" - вважає міський голова Львова.

Новини на цю ж тему