Обама хоче реформи імміграційної системи

Барак Обама промовляв у штаті Техас
Image caption Барак Обама промовляв у містечку Ель-Пасо, неподалік кордону із Мексикою

Президент Барак Обама закликав до масштабних реформ в американській імміграційній політиці.

Промовляючи у містечку Ель-Пасо, штат Техас, на кордоні з Мексикою, пан Обама сказав, що підтримує легалізацію нелегальних мігрантів, а також покарання та шрафи для роботодавців, які наймають нелегальних працівників.

Згідно із підрахунками, зараз у США живуть 11 мільйонів нелегальних іммігрантів, переважна більшість із них із Латинської Америки.

Водночас пан Обама сказав, що пішов на поступки деяким конгресменам, зміцнивши заходи безпеки на кордонах та збільшивши кількість депортованих.

Він закликав Конгрес провести такі реформи в імміграційній системі, які б дозволяли кваліфікованим та мотивованим іммігрантам ставати частиною американського суспільства та брати активну участь у суспільному житті, поклавши край тіньовій економіці, яка шукає нелегальних іммігрантів з низькою зарплатнею.

"Спільними силами ми повинні провести реформу, яка б відображала наші цінності як нації верховенства права, так і нації іммігрантів. І кожен повинен взяти відповідальність за це", - наголосив президент Обама.

"Амністія злочинців"

Імміграційна реформа є надзвичайно важливим питанням серед латиноамериканських виборців, які переважно голосують за демократів і саме їх підтримка може стати вирішальною у 2012-му році для переобрання Барака Обами на ще один термін. У 2008-му році, згідно із проведеними опитуваннями, 67% латиноамериканських виборців проголосували за Обаму, а за республіканця Джона Маккейна лише 31%.

Ще перед промовою представники Білого Дому казали, що пан Обама дуже серйозно налаштований щодо імміграційної реформи, не зважаючи на те, що республіканці у 2006, 2007 та 2010-му роках гальмували її.

Опоненти, переважно прихильники консервативних поглядів, називали пропозиції "амністії" людям, які порушили закон, неприйнятними, хоча й одна з пропозицій, яку підтримували демократи, стосувалась лише тих мігрантів, які приїхали в країну дітьми.

Новини на цю ж тему