Внутрішні кордони в ЄС поки не встановлюватимуть

Будівля Європейської Комісії у Брюсселі Копирайт изображения Reuters
Image caption Міністрам внутрішніх справ ЄС не вдалося домовитися, як боротися з напливом мігрантів

У Брюсселі міністри внутрішніх справ країн Європейського Союзу не дійшли згоди, чи встановлювати внутрішні кордони між країнами Шенгенської зони.

Ця зустріч була ініційована насамперед через заклики Італії та Франції тимчасово відновити кордони в ЄС після прибуття 25 тисяч мігрантів з Північної Африки.

Однак Данія не дочекалася спільного рішення і самостійно вирішила запровадити митний контроль зі Швецією та Німеччиною упродовж двох або трьох тижнів. Влада Данії заявляє, що пішла на цей крок під тиском правих партій для боротьби з організованою злочинністю.

Міністр із питань інтеграції тієї країни Сорен Пінд твердить, що Данія не відновлює внутрішні кордони, а лише запроваджує митний контроль. За його словами, це не прикордонний контроль - працівники митниці лише скануватимуть транспортні засоби, а не перевірятимуть паспорти.

"Ми не хочемо повертати назад кордони. Ми сподіваємося на відкриту і відверту дискусію про темні сторони політики відкритих кордонів", - твердить пан Пінд.

Водночас, міністр внутршніх справ Німеччини Ганс-Петер Фрідріх заявив, що його уряд був "трохи здивований" кроками данської влади.

Тим часом Франція та Італія лобіюють питання запровадження тимчасового повернення внутрішніх кордонів, аби впоратися з напливом мігрантів. Минулого місяця Італія надала мігрантам з Північної Африки тимчасові дозволи на проживання, що зробило можливими їхні мандри всіма країнами Шенгенської зони. Такі дії італійської влади викликала невдоволення у Франції, бо переважна більшість франкомовних мігрантів з Тунісу попрямувала саме туди.

Міністр внутрішніх справ Італії Роберто Мароні закликав колег переконати владу Тунісу забрати назад тисячі своїх нелегальних мігрантів. Він також додав, що виступає з цією пропозицією протягом всього останнього місяця, однак досі "нічого не сталося", і немає жодного поступу у цьому питанні.

Міністр внутрішніх справ Австрії Йоганна Мікл-Лайтнер заявляє, що Італія має докласти додаткових зусиль, щоб дати раду з напливом мігрантів.

"Ми маємо запитати членів ЄС чи достатньо вони роблять для того, щоби впоратися з потоком біженців. Я переконана, що Італія може зробити більше", - твердить міністр.

Зовнішні кордони Європейського Союзу вже опинилися під тиском у Греції, де уряд через фінансові проблеми не може дати раду величезному напливу мігрантів, які потрапляють у Грецію з території сусідньої Туреччини.

Водночас, Франція та Німеччина загальмували процес подальшого розширення Шенгену, заблокувавши спроби Болгарії та Румунії приєднатися до зони вільного пересування в межах ЄС вже цього року. Від обох країн чекають поступу у боротьбі з корупцією та організованою злочинністю.

Міністри внутршініх справ ЄС вирішили надати свої пропозиції для обговорення на щорічному саміті лідерів ЄС наступного місяця.