Тимошенко: Фірташ заплатить компенсацію

Юлія Тимошенко Копирайт изображения AP
Image caption Юлія Тимошенко хоче поїхати на суд до Нью-Йорка

Юлія Тимошенко прагне сама бути у Нью-Йорку під час розгляду в Окружному суді міста її позову до бізнесмена Дмитра Фірташа. Екс-прем’єр сказала "Українській правді", що вона вимагатиме від слідчого Генпрокуратури, аби її відпустили з підписки про невиїзд.

Пані Тимошенко переконує, що, згідно з Кримінально-процесуальним кодексом, вона повинна лише повідомляти слідчого про намір виїхати. Хоча в Генеральній прокуратурі нагадують, що для виїзду за кордон потрібний дозвіл слідчого.

Юлія Тимошенко також впевнена, що коли суд у Нью-Йорку доведе, що "Нафтогаз України" і "Росукренерго" при розгляді справи у Стокгольмському арбітражному суді діяли в змові, це, за її словами, потягне за собою штраф.

"Якщо в США доведуть змову, це зможе спричинити виплату компенсації в потрійному розмірі",- вважає Юлія Тимошенко.

Тим часом співвласник "Росукренерго" Дмитро Фірташ ще раніше заявляв, що він не отримував ніяких документів від американських судових органів у зв’язку з позовом екс-прем’єра.

"Повністю підтримуючи рішення Стокгольмського арбітражу, пан Фірташ сумнівається у тому, що пані Тимошенко має якісь підстави для оскарження цього рішення в судах Нью-Йорка або якихось інших судових органах",- каже прес-служба бізнесмена.

Ще раніше американський суд прийняв до розгляду позов Юлії Тимошенко. Позивачами виступили, як сама екс-прем’єр, так і низка осіб з колишньої виконавчої влади, які побажали залишитися невідомими через, як зазначено в документі, переслідування, які ведуться в Україні нинішньою владою.

Юлія Тимошенко заявляє, що "Нафтогаз" за її прем’єрства за домовленістю з "Газпромом" законно отримав 11 мільярдів кубометрів газу, що раніше належав "Росукренерго". На її думку, після перемоги Віктора Януковича на президентських виборах позиція "Нафтогазу" в ініційованому "Росукренерго" арбітражному процесі в Стокгольмі кардинально змінилася.

Американське законодавство, як пишуть ЗМІ, дозволяє іноземцям вирішувати суперечки в судах США на підставі міжнародного права. Зокрема, це передбачено актом про зарубіжні цивільні позови і актом про організації, які перебувають під тиском рекету і корупції.

Водночас експерти переконані, що українські правоохоронні органи, які, на їх думку, тісно пов’язані з адміністрацією президента, навряд чи дадуть дозвіл Юлії Тимошенко виїхати до США для участі у судовому засіданні у Нью-Йорку. Аналітики нагадують, що слідчий Генпрокуратури має формальне право це зробити.

Разом з тим деякі представники Партії регіонів припускають, що Юлія Тимошенко може повторити долю Павла Лазаренка, засудженого у США.