Батьківські сварки крадуть дитячий сон

Батьківські сварки позначаються на немовлятах. І нещасливі батьки порушують сон немовлят, вважають вчені.

Image caption Сварки батьків проти дитячого добробуту

Проблеми зі сном впливають на розвиток мозку дитину і в майбутньому призводять до інших проблем у житті дитини.

Дослідження, опубліковане у спеціалізованому журналі Child Development, ґрунтується на вивченні 357 усиновлених дітей та їхніх сімей у США.

Британський експерт повідомив батькам, що їм потрібно утримуватися від стресових ситуацій, і пояснив, як це впливає на їхніх дітей.

Дослідники провели опитування серед батьків, коли їхнім дітям було 9 місяців, а потім знову, коли малюки підросли і їм було по 18 місяців.

Кожен із батьків опитувався за однаковою схемою. Вони відповідали на такі питання: чи мали вони стрес на роботі, чи менше уваги приділяли домашнім справам і чи думали про розлучення?

Їх також запитували, чи мали діти проблеми зі сном.

Image caption У нещасних сім'ях погано сплять діти

Вчені дійшли висновку, що батьківські стосунки на момент, коли дитині дев'ять місяців, позначаються на її сні і тоді, коли їй уже 18 місяців.

В результаті цього дослідження вчені дійшли висновку, що "негаразди у стосунках подружжя є фактором ризику для дитячих проблем зі сном".

Професор Ґордон Гарольд з університету міста Лестер і частина міжнародної групи вчених заявили про важливість здорового сну в подальшому житті дитини:

"Регулювання сну є дуже істотним у дитинстві для здорового мозку і фізичного розвитку. Порушення сну призводить до ранніх проблем з темпераментом дитини, і в результаті виникає низка проблем різного характеру: соціального, поведінкового та академічного".

Під час цього дослідження обстежували також дітей, яких всиновили з народження. Це дозволило виключити будь-який генетичний вплив на дітей і батьків, зокрема, схильність до тривожності.

Професор Гарольд також сказав, що оскільки гени частково впливають на розвиток дитини, це дослідження показало, що "повідомлення про зміну пари також впливає на дитину".

Доктор Джеймі Г'юстон, консультант-педіатр однієї з лікарень у Шотландії, сказав про значення стресу і його вплив на дитину у сім'ї:"Батьки повинні утримуватися від стресу і мінімізувати його вплив на своїх дітей. У розширеному дослідженні щодо зв'язку між раннім періодом життя і розвитком мозку, на основі чого і базується подальше життя. Проблеми зі сном призводять до проблемної поведінки дитини, зокрема неуважності та гіперактивності".

Емоційні подразники

Доктор Джон Голдін, дитячий психіатр зі спеціалізованої дитячої лікарні в Лондоні, Great Ormond Street Hospital, наголошує на дитячій чутливості до родинних взаємин:"Це дослідження, підкріплене клінічними досвідом, доводить, що навіть у дуже ранньому віці дітей треба оберігати від негативних сімейних ситуацій, бо вони і так дуже чутливі до емоційної атмосфери вдома".

Image caption Діти дуже чутливі до атмосфери в сім'ї з раннього віку

За його словами, для багатьох дітей, так само як і для дорослих, ніч - це період, коли тривожність може частково підвищуватися.

Це дослідження доводить, що діти, у яких підвищена тривожність, наприклад, у результаті конфлікту між батьками, мають більше проблем зі сном, які можуть розтягнутися на довгі роки.

"Проблеми і конфлікти між батьками можуть мати дуже серйозний вплив на здоров'я дитини, її почуття власної безпеки і гідності".

Новини на цю ж тему