МЗС Чехії: Київ мститься за Данилишина

Богдан Данилишин у чеському суді у лютому Копирайт изображения AP
Image caption МЗС України заперечує, що причиною шпигунської суперечки між Києвом та Прагою стало надання Чехією притулку Богдану Данилишину

Перший віце-прем’єр та керівник МЗС Чеської Республіки Карел Шварценберг вважає, що вислання чеських дипломатів з України може бути помстою за надання політичного притулку колишньому українському урядовцеві Богдану Данилишину.

"Існує підозра, що мова йде не про шпигунство, а про відповідь на надання політичного притулку екс-міністру економіки України Богдану Данилишину," - заявив керівник чеського зовнішньополітичного відомства через свого офіційного речника.

В українському МЗС спростовують існування зв’язку між цими двома подіями.

"Що стосується справи Данилишина, то вона ніколи не була чинником, що визначає нашу позицію по відношенню до офіційної Праги", - заявив речник МЗС України Олег Волошин.

Копирайт изображения Reuters
Image caption СБУ повідомила про вислання двох чеських військових дипломатів

Він також сказав, що існує багаторічна практика, згідно із якою у разі протиправної діяльності дипломатичних представників якоїсь країни проти іншої, ця діяльність припиняється через висилання дипломатів, бо притягти їх до відповідальності неможливо через дипломатичний імунітет.

Напередодні стало відомо, що Україна висилає зі своєї території двох співробітників посольства Чехії за військовий шпіонаж. В українській Службі безпеки також заявили, що на чеських дипломатів працювали і українці. Подробиці тут

Лише за день до того у Празі було презентовано нову громадську організацію - "Українська європейська перспектива", співзасновником та головою ради якої є Богдан Данилишин, який очолював Міністерство економіки в уряді Юлії Тимошенко.

"Ми започатковуємо широкий громадянський рух з метою побудови європейської України - держави, де людина буде захищеною, де буде гарантована безпека її життю, правам та свободам, її майбутньому", - йдеться у Меморандумі, оприлюдненому з нагоди створення УЄП.

Богдан Данилишин отримав політичний притулок у Чехії у січні цього року. Подробиці тут

В Україні його, як і низку інших екс-урядовців з кабінету Юлії Тимошенко, звинувачують у перевищенні службових повноважень та нецільовому використанні коштів. Проте на момент висунення проти нього звинувачень пан Данилишин перебував на лікуванні за кордоном, і йому вдалося довести, що на Батьківщині він не зможе домогтися безстороннього і справедливого суду стосовно звинувачень, висунутих проти нього.

Новини на цю ж тему