Політика Франції пішла шкереберть через Стросс-Кана

Домініка Стросс-Кана називають майже політичним трупом
Image caption Оглядачі називають Домініка Стросс-Кана майже політичним трупом

Вся політика Франції пішла шкереберть за одну хвилину у Нью-Йорку. Домінік Стросс-Кан був одним із найімовірніших претендентів на крісло президента Франції на майбутніх перегонах, хоча він досі не оголосив офіційно про свої наміри.

Його американський адвокат, якого вважають одним із найвідоміших, каже, що пан Стросс-Кан "відкидає усі висунуті проти нього звинувачення". Але він вже майже політичний труп.

Для того, щоб Стросс-Кан мав майбутнє у французькій політиці, необхідне швидке закінчення і виправдання його у справі сексуального насильства. Натомість, час іде, а замість цього на поверхню виходять старі історії.

Тепер пана Стросс-Кана відкрито називають у Франції "великим спокусником".

У минулому його репутація не впливала на кар’єру. Французи не дуже переймалися його невірністю і заплутаними історіями з особистого життя. Він пережив скандали з підлеглими працівниками у 2008 році.

Однак його друзі та колеги говорять, що, навіть враховуючи його минулі пригоди та інтерес до жінок, насильство абсолютно суперечить характерові пана Стросс-Кана.

"Це не схоже на людину, яку я знаю", - твердить колишній керівник Соціалістичної партії Франсуа Олланд. Так само впевнено Домініка Стросс-Кана захищає і його дружина.

Але кому вигідне його падіння?

Передусім – президенту Франції Ніколя Саркозі. Це не підвищить його рейтинг, але він не конкуруватиме з Домініком Стросс-Каном, шанси якого на перемогу аналітики називали дуже високими. Директор-розпорядник МВФ був вагомою фігурою у міжнародних зусиллях, спрямованих на подолання наслідків економічної кризи. Він випромінював досвід і компетенцію.

З правого політичного крила Марін Ле Пен може спробувати отримати зиск із ситуації. З її точки зору, Домінік Стросс-Кан представляє еліту і втратив уявлення про те, як живе простий робітничий клас Франції.

Він був прикладом корпоративного юриста, який використовував конфіденційну інформацію, а згодом став міністром фінансів і підготував Францію до переходу від франка до євро.

Домінік Стросс-Кан відігравав ключову роль у розв’язанні кризи єврозони, вимагаючи від країн Європейського Союзу активніше вирішувати проблему заборгованості. Він також доклав максимальних зусиль для збереження євро.

Деякі оглядачі передбачають зміну ролі МВФ у світі. "Цілком імовірно, що наступник Стросс-Кана не буде європейцем і він захоче змінити пріоритети МВФ, не надаючи стільки уваги Європі", - твердить аналітик Жан Пісані-Феррі.