Америка "отруює" самостійність Грузії?

Грузію часто вважають найкращим другом Вашингтона у регіоні. Однак деякі грузинські політики віднедавна почали критикувати те, у який спосіб США підтримують Грузію. "Америка отруює грузинське суспільство", - кажуть вони.

Image caption Міхаїл Саакашвілі і Хіларі Клінтон часто зустрічаються і в Тбілісі, і у Вашингтоні

Надання фінансової допомоги може видатися дивним способом "отруєння". Але лідер опозиційної партії "Заради єдиної Грузії" Іраклій Окруашвілі переконаний в тому, що підтримка грузинського уряду з боку США призводить до втрати незалежності Грузії.

А відтак він скликає протести біля американського посольства у Тбілісі.

"Росіяни можливо забирають нашу територію. Але американці забирають у нас свободу. Ми повинні бути вільними, аби керувати своєю країною", - каже Іраклій Окруашвілі.

Антиамериканські настрої не є поширеними у Грузії. Тоді як російське військо окуповує 20% грузинської території, як правило, провину за втрату Грузією незалежності покладають на Москву.

Посол Сполучених Штатів у Тбілісі ставиться до звинувачень спокійно, називаючи протести ознакою демократії в дії.

Однак за рік до парламентських виборів опозиційні політики намагаються підірвати популярність президента Саакашвілі, зображуючи його маріонтекою в руках Заходу.

Як виглядає, останній хід популістської тактики у змаганні за голоси тепер поцілюватиме у Вашингтон, а не в Москву, як це було досі.

Новини на цю ж тему