Палац китайських імператорів міг стати клубом

Імператорський палац у Пекіні Копирайт изображения AFP
Image caption Раніше це місце називалось "Забороненим містом", а тепер тут планували влаштувати клуб для місцевої еліти

Представники імператорського палацу Китаю визнали, що на території комплексу планувався ексклюзивний закритий клуб для еліти.

Спочатку вони заперечували, що з історичної пам'ятки, яка входить до світової спадщини ЮНЕСКО, хотіли зробити клуб і отримувати особистий прибуток.

Потенційних членів закритого клубу було запрошено на розкішну церемонію відкриття у самому палаці. Повідомляється, що для того, аби потрапити на цю ексклюзивну вечірку, необхідно було заплатити 150 тисяч доларів.

"Мудра еліта" серед музейних експонатів

Фотографії церемонії відкриття розміщено в Інтернеті. З них видно, що вечірка виглядала, як костюмований бал, - всі запрошені були вдягнуті у костюми стародавніх китайських вояків.

Гості вечірки також побачили унікальні цінні експонати музею, як частину декору зали, де їх пригощали різноманітними делікатесами.

На іншій фотографії з церемонії відкриття показана табличка з вітанням гостей, де написано, що клуб буде місцем зустрічі мудрої еліти Китаю.

Представники імператорського палацу Китаю твердять, що клуб був організований без їхнього відома, а зробила це фірма, яка займається розвитком музею-палацу.

"Вони ухвалили своє власне рішення без погодження з нами, щоб розширити сферу обслуговування клієнтів", - йдеться в офіційній заяві представників імператорського палацу.

Тепер подальші плани по розширенню бази клієнтів зупинено.

Історія палацу

Приватний клуб був зроблений у палаці Джианфу, одній із будівель комплексу. Він був побудований у XVIII столітті у традиційному китайському стилі. У 1923 році палац був спалений, але у 2005 його реставрували за рахунок бізнесмена з Гонконгу.

Імператорський палац міститься у центрі Пекіна, у ньому протягом п'ятьох століть мешкали китайські імператори династії Мін і Цин. У той час вхід простим людям до палацу був заборонений. Тому комплекс має ще одну назву - "Заборонене місто".