МВФ очолить кандидат від країни, що розвивається?

Країни з економіками, що розвиваються, як очікують аналітики, завзято боротимуться за найвищу посаду Міжнародного валютного фонду, після арешту чинного голови МВФ Домініка Стросс-Кана.

Image caption У пресі обговорюють імена потенційних кандидатів на найвищу посаду МВФ

Це може налаштувати азійські і латиноамериканські ринки, що швидко зростають, проти Європи.

Економіки країн, що розвиваються, зростають, і вони хочуть мати більший вплив на світовій арені.

Європейські чиновники однак кажуть, що боргові проблеми у цьому регіоні означають, що будь-яка заміна повинна бути саме від Європи.

"У світі, особливо в країнах, що розвиваються, зростає неспокій через такий розподіл ролей", - каже Ян Рандольф, голова аналітичного центру Global Insight.

За його словами, Китай міг би використати свій вплив, аби підтримати кандидата від країни з економікою, що зростає, на керівну посаду МВФ:

"Китай – найбільший новий власник облігацій МВФ. Його величезний фінансовий внесок 2008 року ефективно потроїв обсяг кредитної могутності МВФ під час фінансової кризи".

Можливий наступник

Попри те, що Стросс-Кан ще офіційно не пішов у відставку, більшість аналітиків очікують, що він вчинить саме так.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Міністр фінансів Франції Крістін Лаґард може бути серед претендентів від країн Європи.

Джон Ліпськи, якого призначили виконувачем обов’язків директора-розпорядника МВФ, вже заявив, що залишить посаду у серпні, коли закінчиться його строк.

Міністр фінансів Сінгапуру Тарман Шанмугаратнам, колишній міністр фінансів Південно-Африканської Республіки Тревор Мануель, а також Кемаль Дервіс, колишній міністр економіки Туреччини - серед можливих наступників, за словами колишнього посадовця МВФ Есвара Прасада.

Найбільше шансів серед європейських кандидатів має міністр фінансів Франції Крістін Лаґард, пише видання Financial Times.

Агенція Reuters склала власний перелік імен, серед яких Монтек Сінгх Ахлувалія з Індії і мексиканець Агустин Карстенс.