Парламент Британії засудив скорочення Бі-Бі-Сі

Image caption Протест журналістської профспілки проти скорочення Всесвітньої Служби Бі-Бі-Сі

Депутати парламенту Великобританії обговорили скорочення Всесвітньої Служби Бі-Бі-Сі внаслідок зменшення на 16 відсотків її фінансування.

Відкриваючи дебати, голова комітету із закордонних справ Річард Отвей заявив, що скорочення фінансування було диспропорційним і помилковим.

Він наголосив на цінності "м'якої дипломатії", яку забезпечувала Всесвітня Служба.

"У тумані війни і медійного розкручування люди повсюди вважають Бі-Бі-Сі справедливою, чесною, сміливою і порядною. А відтак асоціативно тими самими якостями наділяється і Британія. Це - м'яка дипломатія. І вона є дуже цінною", - сказав Річард Отвей.

Традиційно депутати британського парламенту завжди пишалися Всесвітньою Службою.

У час, коли британська військова й економічна потуги стали помітно меншими, чимало політиків вважають, що інформаційним операціям Бі-Бі-Сі у світі немає рівних. І саме тому скорочення бюджету Всесвітньої Служби викликало так багато емоцій.

Водночас, уряд каже, що добре знає про репутацію Всесвітньої Служби у світі, однак наполягає, що вона не може бути винятком, тоді як інші державні установи змушені економити і заощаджувати.

Девід Ліддінгтон із міністерства закордонних справ пояснив: "Всесвітня Служба безсумнівно надає дуже цінну послугу, як і багато інших державних установ. Поліція, армія, система освіти - всі ці служби змушені скоротити витрати. Деякі із них зазнали набагато більших скорочень ніж 16 відсотків".

Отже виглядає на те, що депутатам, швидше за все, не вдасться повернути навспак рішення уряду.

Однак уряд погодився ще раз переглянути скорочення і можливо деякі витрати Всесвітньої Служби буде віднесено в категорію закордонної допомоги.

Цього року Всесвітня Служба закрила п'ять мовних служб. Сім мовних служб, включно із українською службою, припинили радіомовлення. Загалом було оголошено про скорочення понад 600 робочих місць.

Новини на цю ж тему