Україна хоче дати 16 мільярдів на кораблі

Україна виділяє на будівництво кораблів класу "корвет" понад 16 мільярдів гривень. Таку суму, за словами головного конструктора проекту Сергія Кривка, оприлюднено в урядових документах.

Image caption Український корвет "Тернопіль" невдовзі може отримати підкріплення

"Начебто сума велика. Але ми вважаємо, що вирішуємо не одну проблему. Одна людина в суднобудуванні – це 10 осіб, 10 супутніх робочих місць у суміжних галузях промисловості. Таким чином, ми не просто даємо роботу Чорноморському заводу і низці заводів Миколаєва. Ми також даємо роботу підприємствам Києва, Криму, Донецька, Одеси, які працюють разом з нами як спаринг-партнери зі створення комплектуючого обладнання," - заявив Сергій Кривко.

За десять років на Чорноморському суднобудівному заводі у Миколаєві можуть збудувати серію чотирьох таких військових кораблів. Очікують, що довжина суден цього класу перевищуватиме 100 метрів, а до складу екіпажу входитиме по 110 людей. Розробники кораблів пророкують їм хороший експортний потенціал.

Перший і головний "корвет" планують передати Військово-морським силам в 2016 році. У вівторок президент Віктор Янукович урочисто встановив закладну дошку на блок корабля в Миколаєві і висловив сподівання, що його добудують за три-чотири роки.

"Те рішення, яке було прийнято по програмі "корвет", вже в дії. У цьому році – це тільки перший крок. До 2021 року ми повинні завершити цю програму і побудувати чотири таких воєнних судна. Це – чудовий проект. Безумовно, він буде модернізуватися і ще покращуватися", - зазначив президент.

Гроші знайшлися?

Image caption Коли з'явиться розрекламований перший український корвет?

Нині до складу Військово-морських сил України входить сім кораблів класу "корвет". Усі вони перейшли у спадок іще з радянських часів.

Досі, за словами експертів, програму будівництва власних корветів в Україні гальмували. В 2010 році на це виділили трохи більше мільйона гривень. Ішлося також про можливість закупівлі кораблів за кордоном, або виробництво у співпраці з іншими країнами.

В листопаді минулого року в міністерстві оборони оголосили про призупинення програми створення першого українського корвета - нібито через брак грошей.

Але вже в березні 2011 року уряд ухвали Концепцію цільової оборонної програми будівництва кораблів класу "корвет". На Чорноморському судноплавному заводі, який виграв конкурс міністерства оборони, кажуть, що повністю готові до будівництва.

На будівництво корветів також перейшли і в Російській Федерації. Очікують, що ці багатоцільові кораблі поступово замінять крейсери, що означає відмову від радянської концепції розвитку військового флоту і перехід на новий етап. Перший корвет там заклали в 2001 році, а спустили на воду в 2006.