Бі-Бі-Сі приховує зарплати своїх ведучих

У парламенті критикують Бі-Бі-Сі
Image caption Бі-Бі-Сі критикують за приховування зарплат зірок

Британські депутати критикують Бі-Бі-Сі за приховування зарплат ведучих-зірок.

Нова доповідь парламенту твердить, що корпорація всіляко ухиляється від оприлюднення зарплат своїх найоплачуваніших зірок з числа теле- і радіоведучих.

Парламентський комітет з питань культури, ЗМІ та спорту висловив розчарування тим, що громадськість не має доступу до інформації щодо оплати праці зірок корпорації.

У доповіді також критикується досягнена минулого року угода щодо використання коштів платників телевізійних ліцензій для фінансування діяльності Бі-Бі-Сі. Автори звіту кажуть, що угоди було досягнуто після "нетривалих і непублічних переговорів" між урядом і корпорацією.

У відповідь BBC Trust (керівний орган Бі-Бі-Сі) твердить, що врахувало усі виклики під час планування своїх фінансів. Але у новому щорічному звіті Бі-Бі-Сі все ж опублікує свої витрати на зарплати зірок і "проконсультується з громадськістю перед тим, як ухвалити остаточне рішення".

У доповіді комітету йдеться про те, що необхідно домовитися з Національним контрольно-ревізійним управлінням і зробити незалежну оцінку того, як BBC витрачає гроші, що отримує за ліцензію.

Минулорічна угода дозволила Бі-Бі-Сі зберегти фінансування за рахунок платників телевізійних ліцензій до 2017 року, але її умови передбачають додаткові фінансові витрати з боку корпорації, у тому числі цілковите фінансування Всесвітньої служби Бі-Бі-Сі, кошти на яку раніше виділяв уряд.