Кінорежисера фон Трієра вигнали з Канн

Ларс Фон Трієр на фестивалі у Каннах Копирайт изображения Reuters
Image caption Режисер визнав, що його висловлювання були провокативними

Режисера Ларса фон Трієра вигнали з кінофестивалю у Каннах після того, які він заявив, що є нацистом і симпатизує Адольфу Гітлеру.

В офіційній заяві організаторів фестивалю повідомляється, що данський кінорежисер відтепер "персона нон-грата" у Каннах.

Сам Ларс фон Трієр вибачився за свої коментарі.

"Я - не антисеміт, не расист і не нацист", - твердить режисер.

Заява організаторів була опублікована після прем'єри кінострічки фон Трієра "Меланхолія", яка залишиться у конкурсній програмі фестивалю цього року.

Повідомляється, що рада директорів фестивалю зібралася на надзвичайне засідання, де режисера проголосили "персоною нон ґрата ... з негайним набуттям чинності".

Повідомляється, що керівники фестивалю назвали заяви фон Трієра "неприпустими, нетолерантними і такими, що суперечать ідеалам гуманізму і великодушності, що є ключовими на фестивалі".

У Каннах засудили кілька коментарів режисера. Один із них, що він "симпатизує" Адольфу Гітлеру, а також про те, що він "не проти євреїв... Ізраїль - це як більмо в оці".

Організатори фестивалю звернулися до режисера з проханням надати пояснення його висловлюванням. У відповідь Ларс фон Трієр визнав, що дозволив собі використати провокативні судження під час прес-конференції.

У Каннах говорять, що фестиваль ніколи не дозволить стати платформою для виголошення подібних заяв.

55-річний кінорежисер був переможцем кінофестивалю у Каннах у 2000 році за стрічку "Та, що танцює у темряві".