Банкір Лебєдєв: з бізнесу - до фронту Путіна

Лебедєв
Image caption Александр Лебєдєв володіє у Великобританії відразу кількома газетами

Російський банкір, бізнесмен і власник газет у Росії і Великобританії Олександр Лебедєв, який також має бізнес в Україні, заявив, що його громадський рух вирішив вступити до загальноросійського Народного фронту.

Про створення цієї організації у травні оголосив прем'єр-міністр Росії Владімір Путін.

Лебєдєв повідомив про це в інтерв'ю інтернет-виданню "Газета.ру". Він також сказав, що готовий повністю піти з бізнесу в політику.

"Я маю намір протягом двох місяців піти з цієї галявини, стану звичайним громадянином, вестиму громадську діяльність", - уточнив бізнесмен.

У 2011 році журнал Forbes оцінив статки Александра Лебєдєва у 2,1 мільярда доларів. У списку найбагатших бізнесменів Росії він - на 45-му місці.

Власник Національного Резервного банку Олександр Лебедєв разом з фондом Горбачова фінансує опозиційну "Нову газету". У 2010 році російський магнат став власником двох британських газет - Independent і Evening Standard, що спричинило бурхливу дискусуї всередині Британії.

На думку депутата Держдуми, члена партії "Єдина Росія" Сергія Маркова, бажання Лебєдєва вступити в Народний фронт викликане його суспільно-політичними амбіціями.

Копирайт изображения RIA Novosti
Image caption Заява Лебєдєва пролунала на тлі невизначеності із кандидатом від влади на президентських виборах 2012 року

"Він не може не бачити, що в лавах партії влади є помітна група прозахідних лідерів з ліберальними поглядами, і він може знайти своє місце серед них", - сказав Марков в інтерв'ю Бі-Бі-Сі.

Депутат зазначив, що поки що не зрозуміло, чи узгоджене рішення Лебєдєва про вступ до Народного фронту з його керівництвом, зокрема, з Владіміром Путіним і Борисом Гризловим.

"Якщо не погоджено, можливо, це політичний піар-хід, перевірка Фронту, наскільки він готовий приймати до свого складу суперечливі фігури з опозиційним бекґраундом", - вважає Сергій Марков.

Наприкінці минулого року мільярдер Лебєдєв скаржився на українську владу за, як було сказано, "політичний тиск на нього". Курортний комплекс у Криму, що належить підприємцю, обшукували податківці та працівники СБУ.

Пан Лебєдєв заявляв, що це було наслідком образи президента Януковича за критичну газетну статтю в лондонському часописі, яким він володіє.

Новини на цю ж тему