Янукович легалізував червоний прапор

Віктор Янукович Копирайт изображения president.gov.ua
Image caption Закон був ухвалений ще у квітні але президент підписав його тоді, коли святкування вже відбулися

Президент Віктор Янукович підписав закон, який визначає порядок офіційного використання копій прапора перемоги.

Як повідомляє його прес-служба, це сталося після правової експертизи та по тому, як міністерство юстиції та Кабінет Міністрів висловилися за його підписання.

Парламент змінив закон "Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років" 21 квітня. Зміни стосувалися можливості офіційного використання копій прапора перемоги.

Це рішення парламенту спричинило бурхливі дискусії в Україні. Опозиційні партії та кілька західних областей просили накласти вето на закон про використання червоного прапора.

Законом передбачено, що "Прапор Перемоги є символом перемоги радянського народу та його армії і флоту над фашистською Німеччиною в роки Великої Вітчизняної війни. Зовнішній вигляд копій Прапора Перемоги має відповідати вигляду штурмового прапору 150 ордена Кутузова II ступеня Ідрицької стрілецької дивізії".

Image caption Так виглядає копія прапора перемоги, визначена законом

Цей прапор має використовуватися на офіційних урочистостях до Дня Перемоги.

Також передбачено його офіційний підйом 9 травня перемоги на будинках поряд з державним прапором України.

Прес-служба президента наголошує, що, підписавши закон, глава держави "підтвердив свою позицію, висловлену під час відвідин Українського медико-соціального центру для ветеранів Великої Вітчизняної війни у селі Циблі".

Тоді президент сказав, що підпише закон про використання червоного прапора, щойно документ надійде йому на підпис.

6 травня, перед святкуваннями Дня Перемоги глава адміністрації арезидента Сергій Львочкін заявив, що адміністрація передала закон про використання червоного прапора на експертизу в Кабінет міністрів та міністерство юстиції.

Прапор - ''символ знущання"

Кардинал Любомир Гузар, колишній голова УГКЦ, промовляючи у телеефірі, назвав червоний прапор "символом знущання" і сказав, що всі політичні сили повинні розуміти, що в Україні є один державний прапор.

Коментуючи в телеефірі сутички у Львові 9 травня, він назвав їх "дуже точно, уважно підготовленою" акцією з "певною режисурою".

Пояснюючи, чому в західній Україні – проти ідеї використання червоного прапору, він сказав, що "червоний прапор - це символ тих часів. Це не символ України. Це не символ свободи. Це символ знущання. Це символ дуже тяжких для нашого народу часів. Справжнього повного поневолення. Але це замовчується. Немов усе закінчилося 1945 року, а потім настав прекрасний час свободи".

Новини на цю ж тему