Дні соціалістів в Іспанії пораховані?

Тисячі людей продовжують протест у центрі Мадрида попри заборону демонстрацій в Іспанії у день місцевих виборів, які проходять у країні у неділю, 22 травня.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Центральна площа, намети, мирні протестанти. Іспанія йде шляхом інших країн?

Не лише у столиці, але й в інших містах - Барселоні, Більбао, Севільї, Валенсії та інших - протестують десятки тисяч маніфестантів. Незважаючи на законодавчу заборону на політичні гасла, вони закликають виборців дати негативну оцінку двом головним партіям Іспанії - лівій Соціалістичній та право-центристській Народній партії.

Демонстранти вимагають робочих місць, підвищення рівня життя, змін до заходів економії, ухвалених соціалістичним урядом.

"Вони хочуть залишити нас без державної охорони здоров’я, половина нашої молоді – безробітна, вони також підняли пенсійний вік. Це повний напад на невеликий соціальний захист, який ми мали", - каже один із демонстрантів Натівідад Ґарсія.

В Іспанії – найвищий серед країн ЄС рівень безробіття - 21,3 відсотка, а серед молоді віком до 25 років - ще вищий, майже 45 відсотків.

Дивіться фото.

Учасники протестів, переважно молодь, спорудили на площі намети.

"Ми маємо намір продовжувати (протести), бо йдеться не про вибори у неділю, а про скорочення соціальних витрат", - цитує Рейтер речницю організаторів наметового містечка.

Активісти тримають плакати, вимагаючи, як вони кажуть, "припинення диктатури ринку".

За даними екзит-полів, соціалісти, цілком ймовірно, програють вибори, що може позначитися і на майбутньому прем'єр-міністра Хосе Луїса Рордрігеса Сапатеро. Саме його уряд нещодавно ухвалив непопулярні заходи скорочення державних витрат.