Опозиція у Тбілісі оголосила цілодобовий мітинг

Грузинські демонстранти оголосили, що не розійдуться, доки президент Міхаїл Саакашвілі не подасть у відставку.

Копирайт изображения AP
Image caption У призначений на 25 травня "День гніву" опозиція збирається повалити президнта Саакашвілі

За різними даними, від кількох сотень до кількох тисяч чоловік провели ніч на понеділок на площі біля будівлі уяду.

Ще кілька сотень людей проводять безстрокову демонстрацію біля телецентру у Тбілісі, повідомляє агенція France-Presse.

Опозиція звинуватила владу у застосуванні сили проти власного народу і закликала противників президента Михайла Саакашвілі приєднатися до "Дня гніву", призначеного на 25 травня.

Цього дня опозиція пообіцяла повалити Саакашвілі.

Сутички з поліцією сталися у неділю, 22 травня. Під час акцій опозиційних партій у Тбілісі поліція застосувала сльозогінний газ і гумові кулі проти демонстрантів.

Фото дивіться тут.

Днем раніше сутички із поліцією також сталися у Батумі.

Як повідомляє агентство Reuters, близько 10 тисяч демонстратів вийшли на вулиці у неділю, протестуючи проти політики Саакашвілі. Вони звинувачують його в "авторитарному правлінні".

У той же час, представник міністерства внутрішніх справ заявив, що поліція змушена була втрутитися лише після того, як група протестувальників громила поліцейську машину.

"Поліція використовувала сльозогінний газ і гумові кулі проти агресивних учасників протестів і для захисту мирних громадян. Ми не маємо наміру розганяти мітинг," - заявив представник МВС Шота Утіашвілі.

Як передає агентство Інтерфакс, місцеве телебачення продемонструвало відео, на якому близько 20-ти демонстрантів б'ють пластмасовими палицями по автомобілю, намагаючись звільнити із нього чоловіка похилого віку.

Image caption Саме цей епізод опозиція і МВС Грузії тлумачать по-різному

Зі свого боку, один із лідерів руху "Народні збори" Іраклій Батіашвілі заявив, що демонстрати намагалися звільнити затриманого активіста опозиції, генерала у відставці Гію Учаву.

Інший лідер "Народних зборів" Ніно Бурджанадзе заявила, що насправді ідеться про провокацію влади, бо переодягнені у цивільне поліцейські нападали на учасників демонстрації з такими ж пласмасовими трубами.

За її словами, протягом останніх двох днів у декількох грузинських містах було арештовано близько 300 опозиціонерів. Вона каже, що їх затримували не лише у Тбілісі і Батумі, де тривають акції протесту, але в інших регіонах Грузії.

МВС країни підтвердило, що у Батумі поліція затримала 11 осіб, які, як вона твердить, кидали каміння та інші предмети у вікна будівлі телебачення.

Цього ж дня стало відомо, що до акцій протесту приєдналася "Грузинська партія" колишнього міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі, який одержав політичний притулок у Франції.

Влада Грузії звинувачує його у корупції і перевищенні службових повноважень. Іраклій Окруашвілі заявив одному із телеканалів, що має намір 25 травня бути у Тбілісі і приєднатися до протестів. "У цей день буде покінчено із владою Саакашвілі", - сказав він.

Однак міністерство внутрішнх справ вже заявило, що як тільки пан Окруашвілі в’їде на територію Грузії, він буде арештований.

Як передають агентства, лідери опозиції закликали протестувальників залишатися у центрі Тбілісі і уночі.