Світові лідери вперше говоритимуть про інтернет

Найвищі керівники Google, Facebook, Microsoft та інших інтернет- і медіакомпаній прибудуть до Парижа, аби взяти участь в зустрічі в рамках саміту лідерів Великої Вісімки.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Китай витратив багато грошей, аби регулювати доступ своїх громадян до Інтернету

Представники розвинених країн вперше обговорюватимуть майбутнє Всесвітньої Мережі на такому високому рівні, каже кореспондент Бі-Бі-Сі у французькій столиці Крістіан Фрейзер.

Ключовою темою зустрічі стане дискусія про те, чи потрібно певним чином регулювати роботу інтернету і на скільки. Очікують, що на форумі домінуватимуть дві конкуруючі точки зору з цього приводу.

Згідно з першою, державні органи не повинні втручатися в роботу Мережі. Її зазвичай дотримуються молоді компанії - як Google та Amazon. Однак в Європі нині більш поширена протилежна думка - що доступ до інтернету потрібно контролювати.

Саме на такій тезі наполягає французький лідер Ніколя Саркозі, кому належить пропозиція включити обговорення інтернету до порядку денного саміту:

"Інтернет встановлює нові кордони простору, який можна освоїти. Але він не може бути чимось на зразок Дикого Заходу. Він не може бути місцем беззаконня, де людям дозволено безмежно розкрадати витвори мистецтва", - вважає франзузький лідер.

Натомість, президент Сполучених Штатів Барак Обама, який також прибуде для участі в саміті Великої Вісімки, раніше наголошував на важливості вільного інтернету для економіки США та їх зовнішньої полтики.

Копирайт изображения REUTERS
Image caption Засновник Facebook Марк Цукерберг також приїде на зустріч?

Тому представники Сполучених Штатів спочатку не дуже охоче сприймали ідею обговорювати цю тему на зустрічі.

Але нещодавні події знову висунули на передній план такі питання, як приватність, авторське право, принципи конкуренції та свода висловлювань.

Інтернет зіграв ключову роль в організації повстань на Близькому Сході та у Південній Африці, оскільки їх активісти мобілізовувалися за допомогою соціальних мереж і публікували повідомлення та фотографії подій майже паралельно з тим, як вони відбувалися в реальному житті.

Новини на цю ж тему