Тимошенко викликали ''знайомитися зі справою''

Екс-прем’єр Юлія Тимошенко провела 7 годин у Генеральній прокуратурі у вівторок, після чого її відпустили і викликали у середу для ознайомлення зі справою.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Юлія Тимошенко демонстративно слухняно ходила на допити

Пані Тимошенко твердить, що в прокуратурі її "принизливо обшукали".

Раніше заступник генерального прокурора Ренат Кузьмін заявив, що на сьогодні причин і необхідності в арешті Юлії Тимошенко немає.

"Арешт Тимошенко був би можливий, якби вона зірвала слідчі дії. Оскільки Тимошенко і її захисник все-таки сьогодні добровільно прийшли до слідчого і спокійно беруть участь у слідчих діях, необхідності в її арешті немає. Тому вона арештована не буде. Слідчий випустить її сьогодні відразу ж по закінченні слідчих дій", - запевнив Кузьмін.

Водночас він не виключив арешту екс-прем‘єра у майбутньому.

"У зв’язку з системним невиконанням Тимошенко процесуальних рішень слідчого та систематичних зривом слідчих дій, судом було ухвалено рішення про затримання Тимошенко і доправлення її до суду для зміни запобіжного заходу з підписки про невиїзд на взяття під варту. Таке рішення суду дійсно є, і воно може бути виконаним", - сказав Кузьмін, уточнивши, що та санкція може бути застосована щодо Тимошенко, якщо вона буде зволікати з ознайомленням з матеріалами справи.

Про затримання екс-прем‘єра повідомили у вівторок інформаційні агентства, твердячи, що затримання відбулося за рішенням Печерського районного суду Києва. Підставою для такого рішення стало звернення до суду слідчої групи, яка веде справу Юлії Тимошенко.

Слідчі, за словами начальника відділу генпрокуратури Олега Пушкаря, поскаржилися на те, що Тимошенко "зірвала слідчі дії". Відтак, Печерський суд затримав екс-прем‘єра для проведення слідчих дій, - сказав Пушкар, уточнивши, що судове рішення стосувалося "затримання Тимошенко і примусове доправлення до суду під вартою".

Заступник генпрокурора Ренат Кузьмін запевнив, що після проведення слідчих дій Тимошенко відпустять додому.

Водночас речник генпрокуратури заперечив факт затримання екс-керівника уряду.

"Вона (Тимошенко) не затримана. Вона знаходиться у слідчого на допиті. Є постанова Печерського суду про затримання і її доставку до суду для можливого обрання запобіжного заходу. Але вона ще не реалізована слідчим", - цитує речника генпрокуратури інтернет-видання Українська правда.

На питання, чи буде це рішення суду реалізовано, Бойченко відповів: "Це право слідчого, він думає".

За українськими законами, термін затримання не може перевищувати 72 годин, тобто, трьох діб. Втім, опозиція не виключає, що суд може ухвалити ще одне рішення - про арешт Тимошенко, яка поки що перебуває на підписці про невиїзд.

24 травня, перед допитом у прокуратурі, Юлія Тимошенко зустрілася з послами країн Євросоюзу в Україні.

У представництві ЄС у Києві підтвердили факт зустрічі, яка відбулася за ініціативою дипломатів.

"Пані Тимошенко поінформувала про свої особисті погляди на ситуацію в країні, а також щодо своєї судової справи та судових справ проти інших членів уряду", - сказав прес-аташе представництва ЄС в Україні Давид Стулік.

Слідство, яке зараз триває, стосується кримінальної справи порушеної проти Юлії Тимошенко у квітні цього року за звинуваченнями у перевищенні влади та службових повноважень при укладанні газових контрактів з Росією на початку 2009 року. За інформацією Генпрокуратури, тоді Тимошенко, перевищуючи службові повноваження, заподіяла збитків державному бюджету на понад 1,5 мільярди гривень.

16 травня Печерський райсуд Києва визнав законним порушення проти екс-прем‘єра карної справи за укладені нею угоди про закупівлю російського газу для України. 20 травня адвокати Тимошенко подали скаргу на Печерський районний суд до Апеляційного суду. За словами адвоката Сергія Власенка, поки що цю скаргу не призначили до розгляду.