Собаки допомагають сім'ям з дітьми-аутистами

Собаки можуть допомогти зменшити стрес у батьків, чиї діти страждають на аутизм, свідчить дослідження.

Image caption Оук і Бугі вчаться один у одного

Університет Лінкольна порівняв 20 сімей, що мають собак, і 20, які не мають.

Професор того університету Деніел Мілс у виступі на конференції британського Королівського товариства медицини сказав, що згідно з попередніми висновками дослідження, собаки будь-якої породи здатні покращувати спілкування і стосунки.

Професор ветеринарної поведінкової медицини сподівається за допомогою відеоматеріалів показати, як саме собаки можуть поліпшити харчування, сон та запобігти різкій зміні настрою дітей.

Впродовж триденного семінару для батьків дітей з аутизмом сім'ї перелічили понад тисячу різних способів, у які їхні собаки допомогли - від розвитку мовлення і виконання буденних завдань до використання тварини для встановлення неконфронтаційної поведінки.

Сім'я Сондерсів вирішала взяти Бугі, 18-місячного кокер-спаніеля, тому що їхній чотирирічний син Оук любить спілкуватися з тваринами.

"Оук має особливі проблеми з тим, аби вийти за вхідні двері. Для нього це неначе стрибнути з обриву, - розповідає Рован Сондерс. - Це як запевнення. Він думає, якщо Бугі може це зробити, то й він може. Мовлення Оука також покращилось. Він їсть різні види їжі, бо годує Бугі різною їжею. Ми часто чистимо Бугі, тож Оук також вчиться гігієни і догляду за собою".

Професор Міллс каже, що браку думок про те, як можуть допомогти собаки, немає, однак науковий підхід до цього фінансується дуже мало.

Доброчинна організація "Собаки для неповносправних" отримала 1300 запитів від батьків за останні півроку.

Директор організації Пітер Корбінг каже, що раніше люди скептично ставилися до ролі собак, однак це швидко змінюється.

Новини на цю ж тему