У Грузії - парад. Попри жертви під час сутичок.

У Тбілісі святкування Дня незалежності супроводжувалося у четвер військовим парадом, незважаючи на розгін акції протесту опозиції минулої ночі, коли двоє людей загинули.

Копирайт изображения AP
Image caption Грузинський президент Міхаїл Саакашвілі вважає, що грузинські мітинги були заплановані в іншій країні

Грузинські мас-медіа повідомляють, що військова частина параду розпочалася з презентації першого бронетранспортера, зробленого в Грузії, під назвою "Дідгорі".

На параді був присутній президент Грузії Міхаїл Саакашвілі, відставки якого вимагали грузинські опозиціонери. У своїй вступній промові він сказав, що акції протесту були сплановані в іншій країні, натякаючи на Росію.

Він висловив свої співчуття сім'ям загиблих після сьогоднішнього розгону мітингу опозиції.

Польська "Газета Виборча" пише про обставини загибелі одного з грузинських поліцейських. За даними газети, його збив автомобіль із кортежу одного з лідерів опозиції Ніно Бурджанадзе. Пізніше поліцейський помер у лікарні.

Сама пані Бурджанадзе відкидає усі звинувачення.

"Представники опозиції заявили, що спецназ діяв "нещадно і жорстко", а з боку правоохоронних органів "була застосована непропорційна сила". МВС, у свою чергу, заявляє, що після опівночі акція набула несанкціонованого характеру, оскільки організатори проігнорували відповідне попередження і пропозицію мерії переміститися в будь-яке інше місце", - повідомляє грузинський новинний портал Newsgeorgia.

Ніно Бурджанадзе в ефірі опозиційного грузинського телеканалу "Маестро" назвали розгін акції протесту "злочином проти людства". За її словами, поліція не залишила коридора, щоб вони могли мирно вийти з центрального проспекту Руставелі.

"Як після цього президент може прийняти парад, коли на День незалежності з усіх сторін перекрили дорогу для учасників протесту і не дали їм можливості мирно піти", - заявила Ніно Бурджанадзе. Вона твердить, що опозиція продовжить мітинги.

Грузинська преса пише про майже сорок поранених, які перебувають у шпиталі. Серед них один журналіст, восьмеро поліцейських, а також відомий в Грузії співак Гія Гачечиладзе. Він – брат одного з опозиційних лідерів Левана Гачечиладзе.