Британія перекидає до Лівії бойові вертольоти "Апач"

апач вертоліт Копирайт изображения Chris RadburnPA Wire
Image caption Поки розглядається можливість залучення до операції 4 британських "Апачів"

Прем’єр міністр Великої Британії Девід Кемерон дав згоду на використання в Лівії чотирьох вертольотів "Апач". Вони можуть застосовуватися для враження невеликих цілей в міських зонах. Відправка до нового місця дислокації очікується в найближчі дні. Однак вже зараз ці вертольоти знаходяться в районі Середземномор’я, де залучені до проведення навчань.

Копирайт изображения bbc
Image caption Головна зброя вертольота "Апач" - протитанкові ракети; екіпаж із 2 осіб; швидкість до 250 км/год

Інформація про можливе використання цієї зброї з'явилася у понеділок, коли стало відомо, що Франція може використовувати в Лівії вертольоти "Тайгер".

Прем’єр Девід Кемерон до вчорашнього дня зволікав з остаточним рішенням, вивчаючи інформацію про можливі ризики використання вертольотів в зоні конфлікту. Робота тривала попри те, що сам Девід Кемерон брав участь у саміті Великої Вісімки.

Дислокація Апачів у Лівії може знизити вірогідність жертв серед цивільного населення. Вертольоти можуть вражати окремих солдатів, бойові групи, танки, позиції артилерії. Однак при цьому вони самі більше наражатимуться на ризик, ніж літаки Торнадо та Тайфун, які вже використовуються в кампанії.

Авіаудари проти підрозділів Каддафі країни НАТО почали наносити потому, як була ухвалена резолюція ООН стосовно ситуації в Лівії.

Новини на цю ж тему