Німці потруїлись нетруєними огірками

Німецькі власті поінформували Єврокомісію про те, що джерелом кишкового захворювання стали вирощені без пестицидів (засобів боротьби зі шкідниками та бур‘янами) огірки з іспанських провінцій Альмерія і Малага.

Копирайт изображения Reuters
Image caption Фахівці намагаються дослідити джерело зараження вірусом

Про те, що причиною кривавої діареї в Німеччині стали екологічно чисті огірки, повідомляє УНІАН із посиланням на прес-службу Єврокомісії.

У Брюсселі кажуть, що іспанські власті зараз встановлюють точне місце виробництва огірків, що викликали поширення захворювання.

Може, винні не лише огірки

Втім, виявивши одну з причин, німці не припинили розслідування. Вони намагаються виявити можливі інші джерела розповсюдження кишкової палички Escherichia coli.

Підозра також упала і на біологічно чисті огірки з Нідерландів, що продаються у Німеччині.

Всього у Німеччині було зареєстровано 214 випадків захворювання, два з яких призвели до смерті.

Крім того, 10 випадків захворювання виявлено у Швеції, чотири – у Данії, три - у Великій Британії та один – у Нідерландах.

Випадки захворювання в інших країнах були виявлені або у німців, що відвідували ці країни, або в людей, які недавно побували у Німеччині.

У зв'язку з цим Єврокомісія попереджає громадян, які недавно відвідали Німеччину, уважніше ставитися до симптомів, зокрема, до появів кривавої діареї.

Напередодні уряд Німеччини закликав тамтешніх людей ретельно мити помідори, огірки, листя салату та інші свіжі овочі. Експерти запідозрили, що саме ті продукти могли стати причиною великого харчового отруєння в Німеччині.

Небезпечна бактерія

Раніше повідомлялося, що троє людей загинуло, і близько ста сорока перебувають у тяжкому стані після зараження небезпечним штамом бактерії Escherichia сoli. Він викликає діарею, а в деяких випадках може призвести до анемії і пошкодити нирки. Фахівці говорять, що, як правило, джерелом такої інфекції буває м'ясо і молочні продукти, але у фахівців спочатку викликали підозри овочі з північної Німеччини.

Фахівці говорять, що за 2010 рік в усьому світі було зареєстровано близько тисячі випадків зараження бактерією, але за останні два тижні лише в Німеччині зареєстровано понад дві сотні людей і ще є підозра про зараження 350 паціентів.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, бактерію Escherichia coli зазвичай знаходять у кишечнику, і більшість її штамів нешкідливі.

Для боротьби з бактерією вистачає термічної обробки продукту.

Однак цей штам бактерії може спричинити гемолітико-уремічний синдром, який супроводжується гострою нирковою недостатністю і може призвести до судом, інсульту і коми.

Рейнхард Бургер - науковець, що спостерігає за епідемією у Німеччині, сказав у четвер, що поки що вона прогресує: "Ми маємо чітко сказати, що ми очікуємо ще більше смертей у зв'язку з великою кількістю випадків зараження бактерією".